افتتاح اولین نمایشگاه وسایل کمک توانبخشی

افتتاح اولين نمايشگاه وسايل کمک توانبخشی

رييس سازمان بهزيستی کشور در اولين نمايشگاه وسايل کمک توانبخشی از افزايش اعتبارات اين حوزه خبر داد و گفت: از 35 ميليارد تومان اعتبار اين حوزه بيش از 23 ميليارد اعتبار به استانها تخصيص داده شده است.
به گزارش ايران سپيد همايون هاشمی، رئيس سازمان بهزيستی کشور در مراسم افتتاح نخستين نمايشگاه ملی وسايل کمک توانبخشی ويژه افراد دارای معلوليت که روز سه شنبه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد گفت: بهزيستی در سالهای اخير توجه ويژه‌ای را به موضوع توانبخشی داشته است. وی ادامه داد: فراهم کردن بازار خريد و فروش منطقی در حوزه توانبخشی و همچنين نگاه ملی و حمايت از توليدات داخلی يکی از سياست های مهم سازمان در بخش لوازم کمک توانبخشی است.
هاشمی از افزايش اعتبارات حوزه توانبخشی در سال جاری خبر داد و افزود: اعتبارات در اين بخش به ۳۵ميليارد تومان رسيده است که از اين رقم تا به امروز بيش از ۲۳ ميليارد تومان اعتبار به استانها تخصيص داده شده است.

tavanbakhshi01وی تصريح کرد: در اين نمايشگاه از تمامی توليدکنندگان داخلی دعوت شده است تا با حضور در اين نمايشگاه محصولات خود را از لحاظ کمی و کيفی معرفی کنند. تلاش شده است تا در اين فضا، تعامل و همکاری بين سرمايه‌گذاران انبوه حوزه توانبخشی و همچنين معلولانی که در اين بخش فعال هستند فراهم شود.
“در ادامه اين مراسم از غرفه های نمايشگاه بازديد کرده و با يحيی سخنگويی، معاون امور توانبخشی سازمان بهزيستی کشور به گفتگو پرداختم” وی با اشاره به سه هدف اصلی اين نمايشگاه گفت: اين نمايشگاه با سه هدف کيفيت کالاها، قيمت و همچنين نوع عرضه برگزار شده است و هدف اول اين سازمان آشناسازی جامعه هدف با تجهيزات وسايل کمک توانبخشی اعم از داخلی و خارجيست؛ هدف بعدی آشنايی مديران، معاونين و کارشناسان استانی با شرکتهای مختلف به منظور خريد کالا با کيفيت بهتر و قيمت مناسب و داشتن حق انتخاب است. همچنين هدف آخر ايجاد رقابت بين شرکتهای توليد کننده برای ارائه کيفيت بهتر و قيمت مناسب در بازار اين گونه وسايل است.
وی در پاسخ به نحوه خريد از اين نمايشگاه اظهار داشت: افراد پس از بازديد از غرفه ها و تشخيص کيفيت برتر می توانند کالايی که مقرون به صرفه تر است را انتخاب کنند و بعد از آن کالای مورد نظر را به شرکت توليد يا عرضه کننده آن سفارش می دهند. سخنگويی ادامه داد: در گذشته “NGO” ها يا مردم اطلاعی از تعداد شرکتهای توليد کننده وسايل توانبخشی نداشتند و متأسفانه خريد از يک جا صورت ميگرفت، اما با برپايی اين نمايشگاه افراد با تعداد شرکتها و برندهای مختلف آشنا شده و قدرت انتخاب و دريافت کالای با کيفيتتر را پيدا ميکنند.
سخنگويی در پاسخ به سوال خبرنگار “ايران سپيد” درخصوص کلاس های آموزشی در نمايشگاه نيز گفت: کلاسهای توانبخشی در مورد نقش اين وسايل در زندگی معلولين است و در اين کلاسها به افراد آموزش ميدهند مثلاً از ويلچری که خريداری کرده اند چگونه استفاده کنند تا عمر کالا بيشتر شود. (جعفری)

tavanbakhshi02منبع: روزنامه ایران سپید، 19 شهریور 1393

1 پاسخ
  1. مهرداد
    مهرداد گفته:

    من كه الان ٢٠سالمه ولى هنوزنتونسم بامعلوليتم كناربيام،اگه بشه خيلى خوب ميشه

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.