لطفعلی باقریان، روان‌شناسی موفقيت روشندلان

روان‌شناسي موفقيت روشندلان
جلسه با حجت الاسلام لطفعلی باقریان

حجة الاسلام والمسلمين لطفعلی باقريان روز يكشنبه 1 شهریور 1393، ساعت 10- 11 صبح به دفتر فرهنگ معلولين تشريف آوردند ايشان به رغم نابينايي مادرزادي در تبليغ و ترويج مباحث شيعي و مذهبي بسيار موفق بوده است. عموم مردم، از روش ايشان را در سخنراني و آگاه سازي مردم استقبال كرده‌اند.
نيز روز دوشنبه ساعت 5/5 بعدازظهر خدمت حجة الاسلام و المسلمين آقاي شهرستاني رسيد و گزارشي از كارهاي خود را عرض كرد. ضمن اين گزارش گفت: از صبح ساعت 7 تا شب ساعت 8 تمام وقت مشغول امور فرهنگي و تبليغي در ادارات استان‌هاي چهارمحال و اصفهان هستم.
نيز گفت: يك علت موفقیتم مطالعه زياد از طريق كتاب گويا و كتاب بريل است. لذا كتب گويايي كه شما در دفتر فرهنگ معلولين منتشر مي‌كنيد بسيار مؤثر است.
آقاي باقريان بين مبلغين سراسر كشور مقام اول را كسب كرده و به توصيه دفتر تبليغات به قم آمده تا فيلمي از او به عنوان يك انسان موفق تهيه شود.

متأسفانه در زمينه علل و رمزهاي كسب موفقيت براي يك نابينا، كار علمي و دقيق نشده است. با اينكه در آيات و احاديث و فرهنگ اسلامي نكات فراوان هست. آقاي باقريان در زمينه‌هاي معارف ديني و نيز مطالعات روان‌شناسي تبحر ويژه دارد. خودش هم نابينا است البته مسير موفقيت آميزي را طي كرده است. دو يا سه جلسه در دفتر فرهنگ معلولين با ايشان داشتيم و قرار شد مبحث موفقيت معلولين و نابينايان را جدي گرفته و مجموعه درس‌ها يا جلساتي در اين‌باره داشته باشند. اين جلسات ضبط و تكثير و در اختيار عموم نابينايان گذاشته شود.
از عموم توان‌خواهان به ويژه روشندلان استدعا داريم ما را در اين زمينه ياري فرمايند اگر تجربه، منبع، نكته، راهنمايي دارند براي ما در مديريت دفتر فرهنگ ارسال فرمايند.

زندگینامه لطفعلی باقریان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *