داربست (اسکلت) موتور دار برای کمک به حرکت معلولان آسیب نخاعی

malolanداربست (اسکلت) موتور دار برای کمک به حرکت معلولان از سازمان غذا و داروی آمريکا (FDA) تاييديه گرفت.
اين دستگاه ReWalk نام دارد و به معلولانی که به دليل انواع آسيب های نخاعی از کمر به پايين فلج هستند کمک می کند که حرکت کنند.
اين دستگاه شامل يک کمربند، يک سيستم کنترلی کامپيوتری و حسگرهای حرکتی است که به معلول کمک می کند راه برود، بايستد، بنشيند و حتی از پله پايين و بالا برود.
اسکلت موتوری ReWalk توسط کمربند مخصوص از روی لباس پوشيده می شود و تاکنون فقط در مراکز توانبخشی آمريکا قابل استفاده بوده است.
کارشناسان سازمان غذا و دارو پس از انجام آزمايش ها بالينی و تاييد ReWalk، به توليدکنندگان اين محصول مجوز فروش به مراکز غير دولتی و استفاده کنندگان خصوصی را اهدا کرده اند.
مجوز استفاده شخصی از اين محصول در انگليس از سال 2012 صادر شده بود.
لازمست که بيماران برای استفاده از اين محصول آموزش ببينند و پس از معاينه پزشکی گواهينامه ای به آنان اهدا می شود که مجوز استفاده از ReWalk است.
طبق آخرين آمار سازمان بهداشت جهانی در سال 2013، سالانه بين 250 هزار تا 500 هزار نفر در سراسر دنيا به انواع ضايعات نخاعی مبتلا می شوند که شايع ترين علل آن تصادف، پرت شدن و دعوا است.
احتمال ابتلا به مرگ بيماران ضايعات نخاعی 2 تا 5 برابر بيشتر از افراد سالم است و اين آمار در کشورهای فقير و کم درآمد بيشتر است.
منبع: ايرنا ؛ وب سایت شمعدانی، 8/4/1393

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *