غرفه دفتر فرهنگ معلولین در نمایشگاه قرآن کریم

حضور دفتر فرهنگ معلولین در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

namayeshgaheQoran01بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شده است. این نمایشگاه از 3 الی 23 تیر ماه 1393 فعالیت خواهد داشت.
این رخداداد فرهنگی بسیار مهم کانون فعالیت های گسترده در سطح کشور است و هر ساله با ایجاد جذابیت ها و خلاقیت های ویژه در ارائه محصولات قرآنی توانسته است اقشار مختلف مردم بویژه جوانان را به بازدید از نمایشگاه سوق دهد.
دفتر فرهنگ معلولین نیز در بخش نهادها و مؤسسات (رسانه های قرآنی) نمایشگاه حضور دارد و تولیدات جدید قرآنی خود را رونمایی کرده است. جامعه معلولان عزیز و علاقه مندان برای مشاهده آثار، دریافت برخی تولیدات و انتقال تجربیات و نقد و نظر می‌توانند به محل غرفه مراجعه نمایند.

jamaliغرفه اين دفتر در نمایشگاه قرآن کریم، هر روز ميزبان ده‌ها توان ياب فرهيخته از سراسر ايران و نيز كارشناسان امور معلوليتي است. روز جمعه به تاريخ 13 تیر ماه 1393 رئيس و مديران ارشد انجمن نابينايان ايران آقايان جمالي، شيرين كام و حسيني ساعتي قبل از افطار به غرفه تشريف آوردند افطار هم در خدمت آنان بوديم. روي چند مبحث مباحثه و گفتگوي جدي شد:
1- علت و علل انزوا طلبي معلولين و عدم مشاركت اجتماعي آنان.
بحث شد اگر آنان در عرصه‌هاي اجتماعي مثل نمايشگاه حضور يابند علاوه بر آثار فردي، آثار فراوان اجتماعي هم خواهد داشت حداقل موجب گسترش فرهنگ معلوليتي مثل شناخت صحيح مردم از كارآيي آنان مي‌شود.
2- بريل و ضرورت انجام چند كار مرجع در اين باره.
قرار شد انجمن مساعدت علمي كند تا يك شماره ويژه بريل، در مجله توان نامه منتشر كنيم؛ و قرار شد يك ميزگرد در محل انجمن درباره بريل بعد از ماه مبارك داشته باشيم.
3- محور سوم، بحث درباره ضرورت‌هاي گسترش كتابخانه‌ها براي نابينايان در سراسر ايران بود.
قرار شد از رئيس جديد نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور وقت گرفته شود و با ايشان مباحثه‌اي در اين باره باشد.
4- بررسي وضعيت نمايشگاه در بخش معلولين.
موضوعاتي مثل مناسب سازي، ايجاد بخش معلولين و پيشنهاد آن به رياست نمايشگاه، پيشنهاد معاونت معلولين به رياست و … بررسي شد.

حضور آقایان احمد مسجد جامعی، علی صابری و سایر اعضای شورای شهر تهران در غرفه دفتر فرهنگ معلولین:

حضور آقای دکتر علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در غرفه دفتر فرهنگ معلولین:

برگزاری جشنواره – مسابقه سوره عبس، ویژه معلولان نخبه سراسر کشور در غرفه دفتر فرهنگ معلولین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *