کتاب ورزش و معلولين

varzesh_malolin0

کتاب ورزش و معلولين از معدود کتاب‌هايی است که در حوزه ورزش معلولان به چاپ رسيده است و علاوه بر سير تاريخی ورزش معلولين در جهان،  انواع معلوليت‌ها و رشته‌های ورزشی ويژه معلولين را معرفی می‌کند.
به گزارش روابط عمومی گروه انتشاراتی بامداد کتاب و ورزش، ناتوانی و معلوليت حقيقتی انکارناپذير است. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی حدود 15 درصد از افراد هر جامعه به نوعی از معلوليت رنج می‌برند. معلولين در بسياری از موارد با وجود محدوديت‌هايشان، توانمندی‌های زيادی از خود بروز می‌دهند. يکی از وظايف مهم جامعه ايجاد بستر مناسب برای ارائه توانمندی‌های اين گروه از جامعه است. به نظر می رسد حضور در فعاليت های ورزشی زمينه مناسبی برای ورود اين گروه به اجتماع و بروز توانمندی‌های آن‌ها است.
در اين کتاب تلاش شده است تا دانشجويان، مربيان، معلولين و گروه‌های فعال در اين حوزه با سير تاريخی ورزش معلولين، مفاهيم کاربردی اين حوزه، وسايل و ابزار کمکی معلولين، انواع معلوليت‌ها و ويزگی‌های آن‌ها، کلاس‌بندی و رشته‌های ورزشی معلولين آشنا شوند.
همچنين آخرين تغييرات رشته‌های ورزشی معلولين در اين کتاب آمده است. استفاده از تصاوير کاربردی و مناسب، از برتری‌های اين کتاب نسبت به ساير کتاب‌های چاپ شده است.
مروری بر سير تاريخی ورزش و معلولين، مفاهيم پايه در ورزش معلولين، وسايل کمکی معلولين، انواع معلوليت‌ها، طبقه‌بندی و کلاس‌بندی معلولين و رشته‌های ورزشی ويژه معلولين، از جمله سرفصل‌های اين اثر به شمار می‌آيند.
کتاب «ورزش و معلولين» به قلم دکتر حسين حيدری نيک، علی نوشير و محمد مهدی رفيعی در 16۰ صفحه و با بهای 85 هزار ريال منتشر شده است.
منبع: وبلاگ کتاب ورزشی ؛ وب سایت شمعدانی، 1/3/1393

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.