اطلاعيه تأمين كتاب گويا براي دانشجويان

نياز مبرم دانشجويان روشندل به کتاب گویا و تأمين كتاب‌های گويا براي آنان در رشته‌هاي مختلف بر كسي پوشيده نيست. اما چه كسي بايد اين نياز را تأمين كند؟ با اينكه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و وزارت علوم و آموزش عالي و وزارت بهداشت و آموزش پزشكي مسئوليت مستقيم نسبت به دانشجويان نابينا بر عهده دارند ولي در اين وزارت‌خانه‌ها دفتر يا بخش سازماني براي پاسخگويي نيازهاي دانشجويان نابینا نيست. سازمان سمت چي؟ اين سازمان بزرگترين و مهم‌ترين تشكيلاتي است كه كتب درسي و منابع مورد نياز دانشجويان را توليد مي‌كند. اما هيچ بخش اداري براي توليد منابع معلولين يا منابع مورد نياز نابينايان ندارد.
در سال‌هاي اخير درخواست‌هاي مكرر به دفتر فرهنگ معلولين مي‌رسيد و اين موارد خدمت حجت‌ الاسلام والمسلمين شهرستاني رئيس دفتر حضرت آيت الله العظمي سيستاني و مدير مؤسسه آل البيت(ع) لاحياء التراث تقديم مي‌شد تا بالاخره حدود يك سال قبل ايشان دستور فرمودند به اين نياز توجه شود و براي توليد آثار مورد نياز معلولين تدبيري انديشيده شود.
جناب دكتر حسن رضايي مسئوليت اين پروژه را بر عهده گرفتند و قرار شد بخش نخست به علوم قرآن و علوم حديث اختصاص يابد و با برنامه‌ريزي سه تا پنج سال تأمين منابع به روز برسد.
دانشجويان مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري اگر نياز به منبعي به صورت كتاب گويا دارند؛ درخواست خود را به صورت كتبي به آدرس زير اعلام فرمايند. اين درخواست‌ها در نوبت قرار گرفته و پس از توليد و آماده شدن براي درخواست كننده ارسال مي‌شود.
درخواست كنندگان به اين نكات توجه فرمايند:
1- فقط منابع علوم قرآن و علوم حديث اعم از كتاب، مقاله و نشريه در قلمرو است.
2- درخواست به تدريج و بر اساس نوبت رسيدگي و توليد مي‌شود.
3- درخواست كننده آدرس كامل و شماره تماس را به آدرس زير بفرستد.
4- اگر اطلاعي از پيشينه گويا شدن منبع مورد نياز خود در موسسه دیگری دارد ذکر نماید.

قابل توجه اينكه تاكنون حدود يك هزار ساعت در اين زمينه گويا و در اختيار كاربران قرار گرفته است. فهرست اين آثار در سايت دفتر فرهنگ معلولين درج شده است.
كساني‌كه در اين زمينه پرسش يا هرگونه درخواست و پیشنهادی دارند فقط با نامه‌نگاري به آدرس زير یا ایمیل دفتر اقدام نمایند و با ديگر بخش‌ها و تلفن‌هاي دفتر فرهنگ معلولين تماس گرفته نشود.
آدرس: قم، خيابان صفائيه، كوچه37، كوچه3، پلاک26، دفتر فرهنگ معلولين info@handicapcenter.com

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.