معلولین موفق

معلولین موفق
معرفی کتاب پله پله تا اوج

سیده نرگس حسینی امین
پله پله تا اوج، زیگ زیگلار، ترجمه بهناز فاتحی، تهران، ققنوس، 1376، 287ص؛ چاپ پنجم: 1392.
متن انگلیسی این کتاب، مثل ترجمه فارسی آن با استقبال مواجه شده است:
این کتاب در هفت فصل با عناوین «نگرش»، «انتخاب»، «جرئت»، «هدف‏ها»، «چگونه»، «عشق»، «پشتکار» تألیف شده است. هر صفحه اختصاص به یک ماجرای کوتاه از یک شخصیت برجسته دارد. در انتهای هر ماجرا، چند توصیه تحت عنوان «گام‏هاي عملی» آورده شده است و در ادامه یک جمله زیبا و تأثیرگذار، برجسته شده است. آنچه که کتاب حاضر را جذاب و تحسین‌برانگیز می‏سازد، به تصویر کشیدن موفقیت‏های معلولین نام‏آوری است که بر معلولیت خویش غلبه کرده و با بصیرت، عشق و پشتکاری به موفقیت‏های چشمگیری دست یافته‏اند. افرادی همچون تام دِمپسی، رَندی واترز، کلارنس گس، شِین ورمورت، میلتون، بتهوون، رنوار از جمله معلولین موفقی هستند که بر ناتوانی خویش فائق آمده و به موفقیت رسیده‏اند. نویسنده درصدد کمک به افراد برای اصلاح نگرش‏های خویش و انتخاب دیدگاه‏های کارآمد و تقویت جرئت افراد برای رسیدن به اهداف صحیح است. محبت‌کردن و عشق‌ورزیدن، اراده و پشتکار، چگونگی مسیر زندگی انسان را هموار می‏سازد.
مؤلف با مطالعه زندگی معلولین، عناصر و شیوه‏های موفقیت را از لابلای زندگانی آنان استخراج و اقشار مختلف و از جمله خود معلولین را به اجرای عوامل موفقیت دعوت می‏کند. در نگاه عمومی مردم، معلولین برای شکست و عدم موفقیت بیش از دیگران آمادگی دارند، اما عوامل پیشرفت و کارآمدی معلولین به عنوان تجربه و عبرت برای همگان سودمند و قابل توجه است. به همین دلیل نویسنده از این زاویه به بررسی نگرش، انتخاب، جرئت، عشق، پشتکار، شیوه زندگی و هدف‏گزینی پرداخته است.
این هفت عنصر در زندگي افراد تعیین‌کننده است. در واقع سرنوشت افراد به واسطه این عناصر رقم می‏خورد. هر فرد اعم از معلول و عادی اگر زندگی خود را بر اساس این هفت پایه با درایت و بر اساس تجاربی که مؤلف تحلیل کرده، استوار نماید، قطعاً به موفقیت می‏رسد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.