جشنواره نوآوری و فن آفرينی دانشگاه تهران در خدمت جانبازان و معلولان نابينا

chamran-janbazپنجمين جشنواره نوآوری و فن آفرينی دانشگاه تهران (جايزه دکتر شهيد چمران)، بخش ويژه خود را به فناوری در خدمت جانبازان نابينا اختصاص داده است.
معاون پارک علم و فناوری دانشگاه تهران روز چهارشنبه از برگزاری پنجمين جشنواره نوآوری و فن آفرينی (جايزه دکتر شهيد چمران) اين دانشگاه در تاريخ 31 خردادماه امسال خبر داد.
حسين شعبانعلی فمی، هدف از برگزاری اين جشنواره را توسعه علم و فناوری در ايران اسلامی، ترويج فرهنگ نوآوری و فن آفرينی در جامعه، دانشگاه و صنعت و همچنين شناسايی، تشويق و حمايت از نوآوران و فن آفرينان برتر بخصوص نخبگان جوان و دانشمندان ايرانی مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور و موسسات پژوهشی و دانشگاه های کشور عنوان کرد.
دبير پنجمين جشنواره نوآوری و فن آفرينی دانشگاه تهران افزود: جشنواره امسال در بخش های اصلی علوم کشاورزی، منابع طبيعی، محيط زيست و دامپزشکی، علوم انسانی، هنر و تربيت بدنی، علوم پايه و علوم فنی مهندسی، پزشکی و داروسازی، فناوری های نوين (نانو، بايو و هوافضا ) برگزار می شود.
وی درباره بخش ويژه پنجمين جشنواره ملی نوآوری و فن آفرينی نيز گفت: فناوری در خدمت جانبازان نابينا، بخش ويژه جشنواره امسال را به خود اختصاص داده است و درنظر داريم فناوری در خدمت محيط زيست را به عنوان بخش ويژه جشنواره سال آينده انتخاب کنيم.
شعبانعلی فمی خاطرنشان کرد: هدف از فناوری و فن آفرينی، خدمت به بشر است و از آنجا که جانبازان يکی از ارزشمندترين اقشار جامعه محسوب می شوند و درعين حال، نيازمندی های خاصی هم دارند که فناوری می تواند خدمات موثری به آنها ارائه دهد.
به گفته وی، زمينه استقرار و اجرای طرح های برتر بخش های رقابتی جشنواره فناوری و فن آفرينی دانشگاه تهران در پارک علم و فناوری اين دانشگاه فراهم خواهد شد و تسهيلات ويژه ای به آنها اختصاص خواهد يافت.
علاقمندان تا 31 ارديبهشت ماه فرصت دارند طرح های خود را دبيرخانه پنجمين جشنواره فناوری و فن آفرينی دانشگاه تهران ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا، 17/2/1393 ؛ سایت معلولین ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *