نماینده سازمان ملل در کانون معلولین توانا

IMG_0043مراسم بزرگداشت “مقام زن” که همزمان با 8 مارس است روز گذشته با حضور نماینده سازمان ملل در کانون معلولین توانا برگزار شد.
به گزارش پیک توانا:
در این مراسم پیام دبیر کل این سازمان ملل برای بزرگداشت مقام زن توسط نماینده وی در ایران قرائت شد و در ادامه زنان نمونه ی معلول مورد تقدیر قرار گرفتند.
محمدرضا هادیپور، مدیر عامل کانون معلولین توانا ضمن خوشآمدگویی به نماینده سازمان ملل، روز جهانی زن را به بانوان معلول تبریک گفته و آنها را دارای حضور اجتماعی، فعال دانست.
حجت اله یوسفی، عضو هیات مدیره کانون معلولین نیز ضمن تبریک روز جهانی زن گفت: مسئولیت پذیری، تعهد و کارگروهی از جمله امتیازهایی است که من در طول سالهای همکاری با خانم های دارای معلولیت در آنها دیده ام.
در ادامه رجایی مقدم، نماینده سازمان ملل از فعالیت های کانون توانا تشکرد و گفت: جای خوشبختی است که در کانون معلولین؛ برخلاف برخی جوامع که در آنها به زنان نقش چندانی نمی دهند، جایگاه مناسبی به زنان داده شده است.
وی در ادامه پیام بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی زن را قرائت کرد که در بخشی از این پیام آمده است: ما در این روز جهانی زن بر اهمیت دستیابی به برابری برای زنان و دختران تاکید می ورزیم، نه صرفا به دلیل اینکه موضوع عدالت و حقوق بشر اساسی است، بلکه به این خاطر که پیشرفت در بسیاری از حوزه ها به آن بستگی دارد.
رجایی مقدم پیام دبیر کل سازمان ملل را اینگونه ادامه داد: کشورهایی که بیشتر از برابری جنسیتی بهره مند هستند، رشد اقتصادی بهتری دارند و شرکت ها با روسای زن بیشتر، عملکرد بهتری دارند. توافق های صلحی که زنان را شامل می شود، پایدارتر است. پارلمان ها یا مجالس قانونگذار با نمایندگان زن افزون تر، قوانین بیشتری در مورد مسایل اجتماعی کلیدی مانند سلامت، آموزش، قوانین ضد تبعیض و حمایت از کودک تصویب می نمایند.
اجرای سرود توسط گروه نابینایان و قرائت مقاله توسط یکی از بانوان معلول کانون معلولین از دیگز بخش های این مراسم بود.
همچنین در ادامه تعدادی از مادران معلول و مادران دارای فرزند معلول و همچنین برخی از خانم های توانمند دارای معلولیت با اهدای لوح تقدیر و بُن کارت خرید مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی در پایان از کانون معلولین توانا، واحدهای مختلف آن و همچنین از گروه بهداشتی فیروز، معلولان شاغل شده در آن و نحوه فعالیت های آنها بازدید به عمل آورد و توانمندی های معلولان را از نزدیک مشاهده کرد.

منبع: وب سایت کانون معلولین توانا، 21/12/1392

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.