ايكوال خودرو ويژه معلولين

1890580_231“ايکوال” به صورت تک نفره ساخته شده است و حداکثر سرعت آن روی 50 کيلومتر بر ساعت محدود شده، اين خودروی تک نفره چيزی است که سال ها معلولين به دنبال آن بوده اند.
سال هاست انسان ها تنها برای افرادی که سالم هستند خودرو می سازند و همان خودروها را با دستکاری های خاصی تبديل به خودروی معلولين می کنند اما هيچگاه به دنبال ساخت يک خودروی کامل برای اين افراد نبوده اند.
يک گروه طراحی خودرو اروپايی به تازگی ابتکار جالبی به خرج داده است و يک خودروی الکتريکی برای افرادی طراحی کرده است که قدرت حرکتی ندارند و بدون استفاده از ويلچر نمی توانند زندگی خود را بگذرانند و البته از لذت رانندگی نيز به دور مانده اند.
“ايکوال” نام اين خودروی جالب است که با استفاده از موتور باتری دار کار می کند و دارای طراحی ساده ولی خاصی است که تمامی امکانات را در محدوده کوچکی جمع کرده است. اين کار کمک می کند تا فرد معلول به راحتی حودرو را تماما در اختيار داشته باشد.
از جمله مهم ترين ويژگی های اين خودروی ساده وجود يک رمپ در انتهای آن است. درب عقب خودرو باز شده و اجازه می دهد تا فرد معلول با صندلی چرخ دار وارد خودرو شده و پشت فرمان بنشيند اين بدين معنی است که ديگر نياز نيست کسی او را بلند کرده و روی صندلی خودرو قرار دهد.
“ايکوال” به صورت تک نفره ساخته شده است و حداکثر سرعت آن روی 50 کيلومتر بر ساعت محدود شده است. بدنه اين خودرو از جنسی سبک است و تنها 350 کيلو وزن دارد. به نظر می رسد اين خودرو تا چند سال ديگر وارد بازار شود.

1890581_120منبع: باشگاه خبرنگاران ؛ وب سايت معلولين ايران، 14/10/1392

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *