مجيد شكوري

زندگينامه خود نوشت:
shakoriاینجانب مجید شکوری متولد 1348 شهرستان تنکابن از استان مازندران، تحصیلات را تا مقطع دیپلم در رشته ساختمان (هنرستان فنی و حرفه‏ای) گرفته و در سال 1376 در رشته حسابداری دولتی قبول شدم اما چون علاقه شدیدی به حوزه علمیه داشتم در حوزه علمیه شهرستان رامسر مشغول به تحصیل شدم. بنده توفیق پنج نوبت حضور در جبهه‏های حق علیه باطل را دارم که دو بار از ناحیه کمر مورد اصابت ترکش و یک بار نیز شیمیایی شدم.
بعد از پایان مقدمات حوزه جهت ادامه تحصیل به استان قم عزیمت کردم. بعد از سه سال از طرف سازمان تبلیغات اسلامی استان قم بعنوان روحانی مستقر به استان هرمزگان اعزام شده و در شهرستان حاجی‏آباد به سمت مسئول اداره سازمان تبلیغات اسلامی مشغول به فعالیت شدم. در طول مدتی که در این شهرستان مشغول فعالیت بودم توانستم چند مسجد در روستاهای این شهرستان بسازم و همچنین چند خانه عالم جهت استقرار روحانیون برای مستقر شدن در روستاها و فعالیت فرهنگی و تبلیغی تأسیس نمایم. از جمله فعالیتم در این شهرستان هیئت مذهبی مساجد و تأسیس حوزه علمیه بوده است.
103_3650-(1)در سال 1380 در یکی از مأموریت‏ها در اثر سانحه تصادف از ناحیه کمر دچار ضایعه نخاع شدم، (علتش هم ترکشی بود که در کنار ستون فقرات بود در اثر فشار یکی از مهره‏های کمرم را خرد کرد) راننده خودرو تریلی که از پشت به خودرو بنده زده بود متواری شد. بعد از آن مدت یک سال در بیمارستان‏های کرمان، بندرعباس، قم بستری و تعداد 18 عمل جراحی انجام دادم. در سال 1381 بعد از آن که توانستم روی ویلچر بنشینم در صندوق قرض الحسنه مدرسه علمیه معصومیه(س) استان قم مشغول به فعالیت شدم و از همان سال به ورزش شنا رو آوردم، هیچ‏گاه روحیه‏ام را از دست ندادم و ورزش شنا را حرفه‏ای ادامه دادم. در سال 1382 اولین مدال طلا استان قم را کسب نمودم. در سال 1384 قهرمان کشور شده و در سال 1385 عضو تیم ملی کشور شدم. از سال 1385 بعنوان اولین روحانی از طرف دفتر تبلیغات اسلامی قم جهت تبلیغ به مناطق محروم اعزام شدم. در سال 1386 انجمن ضایعات نخاعی استان قم را تأسیس نموده و هم اکنون نیز در حال فعالیت می‏باشم. در سال 1389 بعنوان مربی شنا جانبازان و معلولین انتخاب و در سال 1390 به مربی تیم ملی شنا ارتقاء پیدا کردم. در زندگیم همیشه خواستم اولین‏ها باشم چرا که 1) اولین روحانی ویلچری هستم از سال 1385 تا کنون در ماه‏های تبلیغ از دفتر تبلیغات اسلامی اعزام شدم. 2) اولین روحانی ویلچری هستم که قهرمان شنا هستم و به خارج از کشور هم اعزام شدم. 3) اولین روحانی ویلچری هستم که مربی تیم شنا جانبازان و معلولین تیم ملی و استان هستم. 4) اولین روحانی هستم که کارت مربیگری ملبس به لباس روحانیت در کشور را دریافت نمودم.
بندر 15 سال کار اجرایی نمودم از جمله دفتر تبلیغات اسلامی شهرستان رامسر، مسئول دفتر امام جمعه شهرستان رامسر، مسئول اداره تبلیغات سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان حاجی‏آباد استان هرمزگان، مسئول شورای هماهنگی شهرستان حاجی‏آباد استان هرمزگان، مسئول انجمن ضایعات نخاعی استان قم، مربی شنا جانبازان و معلولین تیم ملی و استان قم، عضو ستاد مناسب‏سازی استان قم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *