درخشش معلولان ایرانی در مسابقات نقاشی پاراآرت آسیایی ژاپن

دو معلول هنرمند ايراني در مسابقه بين المللي نقاشي معلولان ” پاراآرت ” ژاپن برگزيده شدند.
IRAN-RAAD-CHARITY--Mohammad-Reza-Jahanpanahمحمد رضا جهان پناه از لارستان و سمیرا نیک آور از کارآموختگان مجتمع رعد تهران موفق به کسب دیپلم افتخار از دومین دوره مسابقات نقاشی و نمایشگاه پارآرت آسیایی ژاپن در سال 2013 شدند.
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد همزمان با روز جهانی معلولان در مراسم ویژه ای با حضور هنرمندان کشور از برگزیدگان مسابقات نقاشی و نمایشگاه پاراآرت آسیایی ژاپن با اهدا لوح سپاس، هدیه نقدی و کتاب نمایشگاه قدردانی به عمل آمد. همچنین نمايشگاهی از 10 اثر برگزیده براي بازديد علاقه مندان برپا شد.
بر پایه این گزارش به نقل از امور بین الملل مجتمع رعد مسئولان عالی رتبه کشور ژاپن از آثار هنری ایرانی به ویژه مینیاتورهای هنرمندان دارای معلولیت بازدید کرده اند و آنها را ستوده اند و همه آثار نقاشان ایرانی در کتابی نفیس چاپ شده است.
دومین دوره مسابقه نقاشی و خوشنویسی پاراآرت آسیایی ژاپن با عنوان “عبور هنر فراتر از مرزها و معلولیت ها” ویژه هنرمندان دارای معلولیت با هدف افزایش اعتماد به نفس و خود اتکائی افراد معلول از طریق هنر، ارتقاء درک و آگاهی عمومی مرتبط با موضوعات معلولیت و پیشبرد ارتباطات بین المللی میان 20 کشورهای آسیائی برگزار شد.
در این رویداد هنری از میان بیش از هزار تابلوی هنری 92 اثر نقاشی از هنرمندان دارای معلولیت کشورهای آسیایی و 130 اثر از هنرمندان کشور ژاپن در نمایشگاهی در شهر توکیو به نمایش درآمد که سهم هنرمندان ایرانی 10 اثر راه یافته به نمایشگاه و دو اثر مفتخر به دریافت دیپلم افتخار بود.
آثار نقاشی رویا میربد، آرش رزقی بارز، مرجان محمدی، مریم قمی پور، اکرم محمودی، ندا فقیهی، محمد رضا جهان پناه، سمیرا نیک آور، سمیه باقرپور و زهرا فتحعلیان در این دوره به ژاپن ارسال شد تا توانمندی های توان یابان ایرانی در معرض دید علاقمندان قرار گیرد.
مجتمع آموزشي،نيكوكاري رعد مسووليت جمع آوري و انتخاب و ارسال اصل آثار هنرمندان را به صورت داوطلبانه برعهده داشت.در این دوره 125 معلول هنرمند از شهرهای لارستان، گرگان، کرمان، تهران، یزد، همدان، ساوه، اهواز، کرج، مشهد، شهریار، شهر ری، زنجان 527 اثر نقاشي و خوشنویسی را براي شرکت در اين مسابقه بين المللي ارائه کردند.
توان یابان مجتمع رعد تهران، کرمان و زنجان بیشترین آثار هنری را از میان مراکز رعد سراسر کشور به این مسابقه ارسال کرده اند.
علاقمندان جهت مشاهده آثار به سایت مجتمع رعد به نشانی www.raad-charity.org مراجعه کنند.
منبع: وب سايت مجتمع نيكوكاري رعد، 15 آذر 1392.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *