هنرمندان در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد

سیامک اشعریون در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد: به افراد معلول فخر نفروشیم
00-siamak-1391سیامک اشعریون گفت: باید بدانیم معلولیت برای هر انسانی امکان دارد اتفاق بیفتد پس نباید به معلولان فخر بفروشیم و آنها را از جامعه جدا بدانیم.
بازیگر پیشکسوت سینما تلویزیون و تئاتر با بیان اینکه فاصله بین سلامتی و معلولیت یک لحظه است و ممکن است هر فردی در طول زندگی خود دچار معلولیت شود، افزود: افراد سالم هیچ گاه نباید خود را از معلولین جدا بدانند.
وی با بیان اینکه نحوه برخورد با معلولان باید به گونه ای باشد که فرد معلول منزوی و گوشه گیر نشود گفت: فرد معلول باید با توجه به شرایط و معلولیت خود به استقلال اقتصادی و اجتماعی دست یابد.
اشعریون در ادامه گفت: درک این نکته مهم است که اگر چه ممکن است فرد معلول با دیگران تفاوت داشته باشد ولی تکیه بر ناتوانی فرد، نه تنها کمکی به وی نمی کند بلکه بر مشکلات وی خواهد افزود.
وی با اشاره به اینکه تا کنون به موسسات زیادی مراجعه کرده است گفت: مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد از جمله مراکز تاثیر گذار در بحث آموزش و اشتغال زایی معلولان است.
وی به جشن آرزو ها اشاره کرد و ادامه داد : بر آورده کردن آرزوی حتی یک معلول می تواند تاثیر بسزایی در جامعه داشته باشد .
وی در پایان با تبریک روز جهانی معلولان را به جامعه معلولان و خانواده آنها گفت: امیدواریم این قشر از جامعه هیچگاه با کمبود امکانات روبرو نشود.

بهاره رهنما در مجتمع رعد:اشک ها و لبخندهای بهاره رهنما درجمع معلولان علاقه مند به تئاتر
bahareh-rahnamaبهاره رهنما با حضور در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد یکی از هزاران آرزوی معلولی را خواند که مرتبط با هنر و رشته او بود عشق و علاقه ای که رنگ آرزو به خود گرفته بود .
جشنواره آرزوها به منظور تحقق آرزوها و خواسته های دست یافتنی افراد معلول همزمان با روز جهانی معلولان در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار می شود.
محمد رضا شاهمردی از توان یابان مجتمع رعد آرزوی خود را اینچنین بیان داشت: ” آرزوی من تئاتر است اجرا رفتن ،اجرا رفتن و اجرا رفتن عالمی که نزدیک 10 سال است که در کوچه پس کوچه هایش قدم می زنم و با اهالی و مردمش آشنایی نسبی دارم ،
اینجا بوی انسان می پیچد ،بعضی ها می گویند این حوالی بوی خدا هم جدی تر است ،جدی تر از اینها نیست که اینجا ،داخل عالم تئاتر ،خارج همه صفت های شوم است ،خارج همه صفت های پست و پست فکریست که هنر را پست می داند چنانکه آن شاعر دل سوخته گفت :
قلندران حقیقت به نیم جو نخرند
قبای اطلس آنکس که از هنر عاریست
بهاره رهنما افزود: با خواندن هر کدام از این آرزوها حس و حال و انرژی خوبی به من دست داد اما خواندن این آرزو به حسی که من نسبت به تئاتر دارم خیلی نزدیک تر است .
وی با این تفکر که انسان خدا را بیشتر در تئاتر پیدا می کندادامه داد:متاسفانه چیزهایی که گاهی قلب آدمی را آزار می دهد در تئاتر بسیار کمرنگ است و یا پیدا نمی شود .
وی ادامه داد: امیدوارم این امر تحقق یابد که گروه های تئاتری این امکان را به افراد علاقه مند که دارای معلولیت هستند بدهند تا این افراد نیز همانند افراد سالم بتوانند توانمندیهای خودرا در صحنه تئاتر ،گروه کارگردانی و تولید به کار بگیرند .
رهنما با اشاره به اینکه امیدوار است رابطه ای بین خانه تئاتر و انجمن معلولان برقرار شود افزود: امیدوارم این تعاملات آرزوی معلولانی که علاقه به این هنر دارند را بر آورده سازد.
وی محمد شاهمردی را خطاب قرار داد وافزود: گرچه معتقدم گاهی اوقات حتی اگر در صحنه تئاتر نیز حضور نداشته باشی احساس در صحنه بودن را داری و می توانی با عوامل و بازیگران ارتباط برقرار کنی .
وی بابیان اینکه تئاتر عالم خوبی است، ادامه داد: امیدوارم بتوانم با تعاملات صنفی به برخی از آرزوها از جمله آرزوی محمد رنگ واقعیت بدهم.
وی همچنین به بهسازی در سیستم شهرسازی اشاره کرد و افزود : متاسفانه مسئولان در این زمینه توجه لازم را نداشتند وبرای حرکت معلولان فکر و تدبیر خاصی صورت نگرفته است و یا بسیار کم به این امر توجه شده است.
وی با اشاره به اینکه در کشورهای دیگر در ورودی سازمان ها و پارک ها و حتی سالن های سینما و تئاتر برای معلولان در نظر گرفته شده، افزود : با ارائه این امکانات می توانیم معلولان شاد تری در جامعه داشته باشیم
بازیگر سینما وتلویزیون افزود: معلویت برای هر کسی ممکن است اتفاق بیفتد در تمام ایران باید به این مسئله توجه کرد که معلولان با توجه به اینکه جزئی از مردم کشور را در برمی گیرند باید از امکانات افراد عادی نیز بهرمند باشند.
و این تفاوت جسمی معلول نباید باعث شود که بسیاری از خلاقیت ها نادیده گرفته شود .
وی درادامه گفت : تعدادی از دوستان من دارای معلولیت هستند و متاسفانه مشکلات عده زیادی از معلولان بحث تردد و استفاده از اماکن عمومی است که این روزها دغدغه خیلی از افراد معلول و حتی خانواده آنها به شمار می آید.
وی با اشاره به اینکه نسل جوان ما با ارائه راهکارهای مناسب می تواند در زمینه سازندگی و بهسازی تغییرات مثبتی برای آرامش معلولان داشته باشد ، ادامه داد: باید به این امر توجه شود که معلولیت مدلی از زندگی است و هرمعلولی حق دارد با توجه به شرایط خاص جسمی از این امکانات بهره ببرد.
رهنما در ادامه گفت: نباید اجازه بدهیم که افرادی که دچار معلویت جسمی هستند به معلولیت درونی نیز دچار شوند.
وی با بیان اینکه گاهی با توجه به مشکلاتی که در خیابانها و معابر عمومی وجود دارد یک معلول به انزوا روی می آورد و لذت یک زندگی شیرین را از دست می دهد افزود: به عنوان یک هنرمند تمام تلاش خود را در زمینه حمایت از معلولین به کارخواهم گرفت .
وی با بیان اینکه به عنوان سفیر انجمن حمایت از حقوق کودک وکودکان هموفیلی فعالیت می کند، ادامه داد: کودکان معلول نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند .
وی در خصوص اینکه گاهی برخورد اطرافیان با افراد معلول در سطح جامعه مناسب نیست، افزود: باید از طریق فرهنگسازی ظرفیت روانی معلولان را بالا برد .
رهنما گفت: افراد معلول باید به این باور برسند که رفتار همه افراد سالم نیز از روی ترحم و دلسوزی یا حتی بدجنسی نیست باید فرد معلول با بالا بردن اعتماد به نفس خود توان مقابله با هر نوع رفتاری را داشته باشد .
وی با اشاره به اینکه توجه به ظاهر افراد در کشور های مختلف آنقدری اهمیت ندارد که در کشور ایران مورد توجه قرار می گیرد ، افزود: در کشورهای اروپایی فرهنگ توجه به ظاهر افراد وجود ندارد ولی متاسفانه ذهن ایرانی اینگونه تربیت شده به ظواهر امر بیش از حد توجه می شود .
بازیگر سینما و تلویزیون با بیان ا ینکه گاهی به لحاظ اندیشه و تفکر انسانها احساس نزدیکی به هم دارند، افزود: متاسفانه گاهی توانمندی افراد معلول نادیده گرفته می شود و به خاطرداشتن مشکلات جسمی بین این افراد و قشر سالم جامعه فاصله می افتد .
رهنما با بیان اینکه زیبایی درون و بیرون به یک اندازه اهمیت دارد، افزود: این فرهنگسازی باید از مدرسه و خانواده ها شروع شودو حق هر کودک ایرانی است که به موفقیت دست یابد.
وی در پایان فرارسیدن روز جهانی معلول را به معلولان، خانواده ودوستان آنها تبریک گفت.

افشین پیروانی در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد بیان کرد:استوار باشید و قهرمانانه زندگی کنید
peyrovani1پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه امید تنها راه برای رسیدن به آینده درخشان است، افزود: معلولان اگر با امید به زندگی خود ادامه دهند و برای رسیدن به اهداف خود تلاش داشته باشند موفق خواهند شد.
افشین پیروانی با اشاره به اینکه فضایی دوستانه در مجتمع آموزشی رعد بین معلولان برقرار است، گفت: خیلی خوشحالم در جمع معلولان هستم و حضور در این مجتمع را لطف خدا می دانم.
افشین پیروانی با اشاره به اینکه حضور در این مجتمع از وظایف هر هنرمند و ورزشکاری است، افزود: پرواز صبح من کنسل شد و قسمت اینگونه بود در بین معلولان این مجتمع حضور داشته باشم و با توانمندی های آنها بیشتر آشنا شوم.
وی به توانمندی افراد معلول اشاره کرد و افزود : گاهی افرادی با سلامت جسمانی نمی توانند کارهایی که شما قادر به انجام آن هستید انجام بدهند؛ لذا معلولیت هیچ گاه محدودیت نمی آورد.
پیروانی با اشاره به اینکه هر کس در زندگی شخصی خود با مشکلات گوناگونی مواجه می شود، افزود: اگر قرار باشد مشکلات شما را از پا در بیاورد به جایی نخواهید رسید پس تمام توان خود را در مقابله با مشکلات به کار بگیرید و مقاومت کنید .
وی در ادامه بیان کرد: حضور در مجتمع رعد برای من باعث افتخار است و خوشحالم از اینکه معلولیت باعث محدودیت شما نشده است و با عشق و علاقه به تحصیلات دانشگاهی ادامه می دهید و از نظر علمی با افراد سالم نیز برابری دارید.
وی افزود: مسئولان و افراد سرشناس باید در مجتمع رعد حضور داشته باشند و با همفکری و ارائه ی دیدگاه های مثبت به بررسی توانمندی و مشکلات معلولان بپردازند.
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در پایان به معلولان قول داد با تعدادی از ورزشکاران در مراسم روز جهانی معلولان که در 12 آذر برگزارخواهد شد، حضور داشته باشد.

منبع: وب سايت مجتمع آموزشي نيكوكاري رعد، 3 آذر 1392

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.