زن و خانواده: مجموعه آثار شنيداري

زن و خانواده: مجموعه آثار شنیداری

1 عدد DVD، شامل 4 عنوان كتاب گويا، مدت: 77 ساعت

بسیاری از فرهنگ‏ها و ملت‏ها در طول تاریخ، زن را عنصری پست، مخرب، وسوسه‏گر و دارای خصایص رذالت آمیز می‏دانستند. بر اساس این تفکر چه ستم‏ها بر زنان روا داشتند، حتی ‏آنان را زنده زنده در گور می‏گذاشتند.
امّا با ظهور اسلام، قرآن و سنت نبوی و سیره رهبران دینی، راه جدیدي پیش پای جوامع گشودند. زنان به گونه‏ای تربیت شدند که همپای مردان به میدان جهاد و نبرد می‏رفتند؛ در عرصه‏های فرهنگی، در سماع و حفظ حدیث و تبلیغ احادیث چون مردان مشارکت داشتند؛ آنان مثل دیگر اقشار به تألیف کتاب مي‌پرداختند؛ در تجمع‏ها به موعظه می‏پرداختند. اما در دو سده‏ی اخیر زنان مسلمان، فعاليت‌هاي خود را گسترش داده تا جایگاه خاصی برای اين قشر، اثبات نمايند.
نيز زنان نابینا، ناشنوا و ناتوان حرکتی هم، معلولیت را مانع و سد راه خود ندانستند و با طی مدارج علمی به مقامات عالی دست یافتند.
دفتر فرهنگ معلولین با توجه به ضرورت‌هاي موجود، نيز با هدف افزایش اطلاعات زنان دارای معلولیت مجموعه‏ حاضر را عرضه کرده است. این مجموعه شنیداری شامل چهار کتاب با مشخصات زیر است:
زن و آزادی، آیت الله سید رضا صدر، به اهتمام سید باقر خسروشاهی، قم، موسسه بوستان کتاب، چاپ چهارم، 1390، 184ص.
زن و خانواده در افق وحی، جمعی از نویسندگان، تهیه دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی، قم، موسسه بوستان کتاب، 1391، 992ص.
زوج درمانی: روابط موضوعی، جیمز دنوان، ترجمه و تالیف مصطفی تبریزی و دیگران، تهران، فرا روان، چاپ دوم، 1390، 328ص.
مهارت‏های زناشویی، متیو مک کی و دیگران، ترجمه محمد گذرآبادی، تهران، رسا، چاپ اول، 1387، 408ص.
ZanvaKhanevadehمحور اصلي این مجموعه، خانواده است. زن نقش و جايگاه بي بديل در نهاد خانواده دارد؛ از سوي ديگر خانواده خشت اصلي در نظام اجتماعي است و خانواده مطلوب جامعه ايده آل را در پي خواهد داشت.
البته این دفتر در تلاش است چند مجموعه دیگر در اين زمينه منتشر نماید از اینرو از همه کارشناسان به ویژه خانم‏های معلول استدعا داريم ما را راهنمایی و یاری فرمایند.

پديدآورندگان
مدير پروژه: منصوره ضيايی فر
مشاور: محمد نوري
پشتيباني: علاءالدين نجف
گويندگان: مريم كرباسچي، عاطفه زرنگ
ويرايش فني: سعيد محمدياري، مهدي ضيايي‌فر
ويرايش علمي: رقيه حسن‌زاده، اعظم قاسمي، مريم قاسمي

برای تهیه رایگان این دی وی دی میتوان به دفتر فرهنگ معلولین و کتابخانه‏های روشندلان مراکز استان‏ها و مراکز فعال حوزه معلولین در سراسر کشور مراجعه نمود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.