ميترا فروزنده

mitraمیترا فروزنده 37 ساله ساکن منطقه اسالم در استان گیلان دختری که در اوج معلولیت بدون حتی کوچکترین آموزشی و به صورت ذهنی نقاشی های بسیار زیبایی را خلق می کند که ارزش های هنری فراوانی دارند.
دختری با 8 سنگ کلیه که به خونریزی کلیه و اتیگمات شدید چشمی نیز دچار شده است و به خاطر شرایط جسمی اش متخصصان قادر به عمل او نیستند به عبارت ساده تر پزشکان جوابش کرده اند.
میترا که بیش از 75 سانت قد و 20 کیلو وزن ندارد اما آنقدر روح بزرگی دارد که سالها بیماری و سنگ کلیه خود را از والدین خود مخفی کرد تا ضجه های شبانه پدرش و بی قراری های مادرش را نبیند و باعث ناراحتی آنها نشود.
پدر و مادری که 32 سال است حسرت در آغوش کشیدن میترا بر دلشان مانده زیرا استخوان های میترا آنقدر نرم و شکننده است که با کوچکترین فشاری در هم می می شکند و مدت ها او را عذاب می دهد.
به ناچار او را بر روی تخه گذاشته و حمل می کنند. بیشتر رفت و آمد و کارهای روزانه میترا با یک فرغون که نام آن را پژو جی ال ایکس گذاشته توسط خواهرش جمیله که او نیز از نعمت شنوایی و تکلم محروم است انجام می شود. عکس های زیر گوشه ای از زندگی دختری است که با وجود این همه سختی و معلولیت شدید باز امید خود را ازدست نداده است؛ ابوذر بذری عکاس این مجموعه است.
منبع: خبرگزاري فارس

90126_514 90137_129

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *