پانزدهمین جشنواره دانش آموزان ممتاز معلول برگزار شد

daneshamoz-momtazبه گزارش اداره روابط عمومی کانون معلولین توانا (رقيه بابايي) 9/6/1392؛

کانون معلولین توانا پانزدهمین جشنواره تشویق دانش آموزان ممتازرا در سالن ورزشی شهید بابایی و باحضور نزدیک نزدیک به 2هزار دانش آموزر ممتاز و خانواده های آنها برگزار کرد.
این جشنواره برای پانزدهمین سال متوالی امسال هم مثل هر سال با استقبال جمع کثیری از مردم قزوین، معلولان، خانواده های آنهاو برخی از هنرمندان و مسئولان و با اجرای برنامه‌های شاد و آموزنده برگزار شد.
عضو جدید شورای اسلامی شهر قزویندر این مراسم ضمن تشکر از این اقدام کانون معلولین توانا نقش فرهنگی کانون توانا را از امتیازات ویژه این کانون در استان برشمرد و گفت: معلولان هم مانند سایر شهروندان از حقوق شهروندی برخوردارند و همه بایدبه حقوق آنها احترام بگذاریم.
فرج اله فصیحی رامندی در ادامه افزود: کانون توانا امسال پانزدهمین جشنواره تشویق دانش آموزان را برگزار می کند و کانون دراین پانزده سال برای اثبات توانایی‌های معلولان زحمات زیادی کشیده است.
مدیر کل بهزیستی کشور در این جشنواره با ابراز خرسندی از برگزاری پانزدهمین جشنواره کانون توانا، برگزاری جشنواره پانزدهم را به مدیران کانون تبریک گفته و ادامه داد:معلولیت شاید به ظاهرمحدودیتی ایجاد کند اما قطعا نمی‌تواند محرومیت به وجود بیاورد.
دکتر حسین افشاربا اشاره به این مطلب که کانون در فرهنگسازی و تغییر نگرش و اصلاح افکار عمومی نقش بسزایی داشته از این حرکت فرهنگی قدر دانی کرده و به 10 نفر از دانش آموزان جوایز یکصدهزار تومانی اهدا کرد.
معاون توانبخشی بهزیستی کشور که از دیگر مسئولان حاضر در جشنواره بود در این مراسمبا اعلام اینکه کانون توانا مجموعه توانمندی است ادامه داد: مجموعه کانون توانا با این حرکت خود در برگزاری جشنواره تجلیل از دانش آموزان و گرد هم آوردن این جمعیت زیاد بار دیگرمرا شگفت زده کرد.
دکتر یحیی سخنگویی با تاکید بر اینکه تصور من این نبود و من با دیدن این جمعیت زیاد و این مراسم گرم و پرشور غافلگیر شده ام گفت: من برای جشنواره شانزدهم از طرف سازمان بهزیستی کشور قول یک اعتبار 10 میلیون تومانی را بهکانون معلولین می دهم.
وی به توانمندیمجموعه فیروز در بحث اشتغال معلولان اشاره کرد وگفت:جمع شدن این تعداد دانش آموز معلول و تندرست به همراه خانواده های آنها کار بسیار سختی است و من به این همه توانایی کانون توانا تبریک می گویم.
معاون اجتماعی، فرهنگی کانون توانا در این باره به پیک توانا گفت: تغییر نگرش جامعه نسبت به توانمندی های معلولان و ایجاد نشاط و خودباوری در خود معلولان از اهداف برگزاری این جشنواره هستند که کانون در رسیدن به هر دوی این اهداف خوب عمل کرده است.
سید اکبر حسینی ادامه داد: شهر ما در داشتن سالن های مناسب سازی شده برای حضور معلولان بضاعت زیادی نداشت و سالن شهید بابایی یکی از محدود انتخاب های ما در برگزاری جشنواره ی امسال بود.
حسینی ضمن تشکر از حمایت و نگاه مثبت بسیاری از مسئولان استانی و کشوری گفت: درایت و رفتار خوب مردم و برخورد صحیح و هوشمندانه آنها که در مقایسه با سال های گذشته تغییرات زیادی کرده حاکی از این است که جامعه آمادگی پذیرش “معلول” به عنوان یک شهروند عادی را داشته و این نشان می دهد که جشنواره تشویق دانش آموزان ممتاز در این پانزده سال به بسیاری از اهداف خود رسیده است.
مسئول روابط عمومی کانون معلولین نیز با ابراز خرسندی از حضور پر شور مردم در جشنواره پانزدهم یادآور جشنواره های سال های گذشته شد و گفت: حضور پررنگ مردم در جشنواره های تشویق دانش آموزی همیشه یکی از معیارهای اصلی ما در برگزاری جشنواره ها بوده است.
مرضیه کریمی اذعان کرد: در برگزاری این جشنواره، تمام بچه های کانون و بسیاری از اعضای افتخاری سهم دارند و مسئولان شهری با کانون توانا به خوبی همکاری داشتند.
دبیر این جشنواره با اشاره به حضور هنرمندان مطرح سینما و تلویزیون در جشنواره از حضور آنها تشکر کرد و گفت: بیان توانمندی های معلولان از زبان هنرمندان می تواند تاثیرگذارتر باشد.
سمیرا جمالی افزود: امروز جامعه توانایی های معلولان را باور دارد و نگرش نادرست گذشته تا حدود زیادی تغییر کرده و اصلاح شده است.
حضور عمو قناد و تیم هنری وی و هنرنمایی آنها در این جشنواره که چند نمایش کوتاه برای کودکان و والدین آنها اجرا کرده و به نکات آموزشیو توانمندی های معلولان اشاره کردند از دیگر نکات قوت برنامه بود که مورد توجه عموم مردم قرار گرفته و با استقبال روبه رو شد.
همچنین اجرای زنده موسیقی توسط حمید فولادی و رضا شیری که با استقبال پرشور مردم مواجه شد ازدیگر قسمت هایی بود که مورد استقبال گرم و بی نظیر تماشاچیان قرار گرفت.
گفتنی است کلیه دانش آموزان مقطع ابتدایی که در این جشنواره ثبت نام کرده بودند بدون قرعه کشی جایزه دریافت کردند و نیز دانش آموزان معلول به طور ویژه مورد تشویق قرار گرفتند.
لازم به ذکر است دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی تا پیش دانشگاهی نیز به قید قرعه جایز دریافت کردند که دستگاه تبلت، سکه بهار آزادی، کارت هدیه و… از جله این جوایز بودند.
همچنین کلیه دانش آموزان معلول مقطعششم ابتدایی تا پیش دانشگاهی بدون قرعه کشی مورد تقدیر قرار گرفته و تشویق شدند.
حضورمجریان معلول، ارائه برنامه های شاد و مفرح، اهدای جوایز ارزنده به دانش آموزان معلول و تندرست،اجرای سرود، حضور خواننده ها و هنرمندان مطرح تلویزیون و… از دیگر برنامه های این جشنواره بودند که در دو شب متوالی برگزار شد.
لازم به ذکر است جشنواره های دانش آموزی دو شعبه کانون توانا T شهرستان های البرز و تاکستان هفته گذشته با حضور جمعی از معلولان، خانواده های آنها و مسئولان شهری برگزار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.