نهج البلاغه پژوهی، مجموعه آثار شنیداری

نهج البلاغه پژوهی
مجموعه آثار شنیداری  در شرح، معارف، ترجمه و درباره ها

نهج‏البلاغه گنجينه بزرگ معارف اسلام، عالى‏ترين درس براى تعليم و تربيت انسان‏ها، بهترين سرمايه خودسازى و تهذيب نفس و مؤثّرترين برنامه براى ساختن جامعه‏اى سالم و پاك و سربلند است.
دفتر فرهنگ معلولین با هدف ترویج فرهنگ علوی و شیعی در جامعه پیروان اهل البیت(ع)، نسخه شنیداری نهج البلاغه پژوهی را در پنج دفتر فراهم آورده است:
دفتر اول: متن نهج البلاغه ؛ دفتر دوم: ترجمه نهج البلاغه ؛ دفتر سوم: شرح نهج البلاغه ؛ دفتر چهارم: معارف نهج البلاغه ؛ دفتر پنجم: متون درباره نهج البلاغه
هدف آن است که پژوهشگران در حداقل زمان به خواسته‏های خود برسند و مجموعه اطلاعات و متون مورد نیاز در اختیارشان باشد. هم اکنون دفتر سوم که شرح جامع و همه فهم به قلم آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی با همکاری جمعی از فضلا است، تقدیم می گردد. این شرح با این مشخصات منتشر شده است: پیام امام امیرالمؤمنین(ع)، شرح تازه و جامعی بر نهج البلاغه، قم، دار الکتب الاسلامیة و مدرسه امام علی‌ بن ‌ابیطالب(ع)، 1386، 15 جلد.

نهج البلاغه پژوهی01

مؤلف در مقدمه در رابطه با انگيزه تأليف كتاب چنين آورده است: در طول تاريخ اسلام شروح متعدّدى بر نهج‏البلاغه نوشته شده، و علماى عالى‏قدرى چه در گذشته و چه در عصر ما براى تبيين و تفسير و كشف گنجينه‏هاى آن كوشيده‏اند و خدمات پرارزشى انجام داده‏اند؛ ولى انصاف اين است كه نهج‏البلاغه هنوز دست نخورده است، هنوز مظلوم است، هنوز تلاش‏هاى فراوان ديگرى را مى‏طلبد.
دفتر فرهنگ معلولین برای اولین بار، برای گویا سازی این مجموعه برنامه‏ ریزی نمود و با همکاری متخصصان و روشندلان علاقه ‏مند کار در اوایل سال 1392 آغاز شد.
از همه پژوهشگران و روشندلان ارجمند استدعا داریم، انتقادات و پیشنهادات را ارسال فرمایند؛ پیشاپیش از اهتمام آنان تشکر می‏نماییم.
پیوست: شناخت‌نامه نهج‌البلاغه، احمد غلامعلی، تهران، سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت) و دانشکده علوم حدیث، 1391.

4 عدد DVD، شامل 15 جلد كتاب پيام اميرالمومنين(ع) و کتاب شناخت‌نامه نهج‌البلاغه، مدت: 362 ساعت
مدیر پروژه: حسن رضائی ؛ پشتیبانی: علاءالدین نجف

برای تهیه رایگان این دي وي دي ها میتوان به دفتر فرهنگ معلولین، کتابخانه‏ های روشندلان مراکز استان‏ها و مراکز فعال در حوزه معلولین مراجعه کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.