ایان


Ianمخترعی به نام ایان

کشور انگلیس بیش از 20 میلیون فرد سالمند یا دارای معلولیت دارد و «ایان» نیز یکی از افراد جوان و شهروند این کشور است که با الهام گرفتن از بیماری مزمن خود، محصولاتی را برای افراد سالمند و دارای معلولیت اختراع کرده است که سطح کیفی زندگی آنها را ارتقا می بخشد.

«ایان» امیدوار است که اختراعات وی بتواند کمکی هر چند ناچیز به افراد آسیب پذیر کند و با اینکه این افراد از سوی دولت حمایت می شوند ولی «ایان» اولویت اول زندگی خود را اختراعات اش عنوان می کند که بیشترین کاربرد را برای او دارد.

در بسیاری از افراد معلول یا سالمند، قدرت و توانایی دست ها به تدریج کاهش می یابد. روزانه، بسیاری از این افراد از لوازم الکتریکی استفاده می کنند و ممکن است گاهی بیرون کشیدن دوشاخه از پریز باعث برهم خوردن تعادل و بر زمین افتادن آنها شود.

تجربه آتش نشان ها حاکی از آن است که لوازمی که دو شاخه آنها در پریز برق بماند، خطر بالقوه برای آتش‌سوزی خواهند بود.

همچنین، گاهی افراد برای بیرون کشیدن دوشاخه از پریز، سیم متصل به آن را می‌کشند و این کار به سیم یا دوشاخه آسیب وارد می کند و تبدیل به خطر بالقوه دیگری برای آتش‌سوزی می شود.

“پلاگ استر” اختراع «ایان»، وسیله‌ای است که به افرادی که توانایی‌ اندکی در گرفتن یا نگه داشتن اجسام دارند، کمک می‌کند تا راحت‌ تر دو شاخه وسایل الکتریکی را از پریز بیرون بکشند.

این وسیله از ماده‌ای ساخته شده که نازک و مستحکم است و به آسانی می ‌توان روی آن چاپ کرد و بنابراین امکان تولید آسان و سریع آن وجود دارد و به همین دلیل، قیمتش پایین ‌تر از سایر محصولات مشابه موجود است.

بررسی ها نشان داده است که به کمک این وسیله، افراد سالمند و معلول بهتر می توانند وسایل برقی را در منازل از پریز برق جدا کنند و به این ترتیب، خطرات بالقوه آتش‌ سوزی و نیز مصرف انرژی کاهش پیدا می کند.

منبع: ترجمه سمیه جعفری، وب سایت کانون معلولین توانا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *