کلی لیم

پزشک کودکان: زنی که 2 پا و یک دست ندارد

زنی که 2 پا و یک دست خود را در کودکی از دست داده بود به عنوان پزشک کودکان فارغ‌التحصیل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فاکس نیوز خانم کلی لیم که در 8 سالگی به خاطر مننژیت باکتریایی 2 پا و یک دست خود را از دست داده بود، روز جمعه از دانشگاه پزشکی دانشگاه UCLA آمریکا فارغ‌التحصیل شد.
این خانم 28 ساله که متولد میشیگان آمریکاست بدون استفاده از دست مصنوعی کارهای پزشکی خود را مانند تزریق آمپول یا گرفتن خون را انجام می‌دهد.
خانم لیم گفت: داشتن تجربه یک فرد معلول و ناتوان و مشکلات زجرآوری که این وضعیت نه تنها برای من بلکه برای خانواده و اقوام من نیز در پی داشت باعث شد تا دیدگاهی پیدا کنم که هیچ کس دیگری نمی‌تواند آن را درک کند.
لیم که در حومه دیترویت و توسط یک مادر کور بزرگ شد سال‌های زیادی را در اثر شوک سمی ناشی از مننژیت روی صندلی چرخدار پشت سر گذاشت و اخیراً پس از بازگشت به میشیگان پرونده پزشکی کودکی خود را مرور کرد که طبق نظر پزشکان 85 درصد احتمال مرگ در اثر مننژیت را داشته است.
وی 5 ماه پس از قطع اعضایش به یک مدرسه عادی رفت و در حالی که از بچگی راست دست بود نوشتن با دست چپ که 3 بند انگشت آن را نیز از دست داده بود را آموخت.
وی می‌گوید: من از عجز متنفرم. ناتوانی و عجز یکی از چیزهایی است که در وجود من به شدت کم‌رنگ است.
او هم اکنون به کمک یک پای مصنوعی راه می‌رود و تنها زمانی می‌ایستد و می‌نشیند که پاها پوست او را اذیت می‌کنند.
اساتید و همکلاسان خانم لیم می‌گویند او آن‌قدر آرامش‌ دارد که باعث می‌شود تمامی بیماران و پزشکان ناتوانی جسمی او را فراموش کنند.
او تحصیلاتش را در مرکز پزشکی UCLA بر محور آلرژی‌های کودکان و بیماری‌های عفونی ادامه می‌دهد.

منبع: خبرگزاری فارس؛ وب سایت کانون معلولین توانا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *