آرش رزقی بارز

آرش رزقی بارز در سال 1349 در تهران به دنیا آمد. او از کودکی نقاشی می کرد، اما نقاشی کردن را به طور جدی و زیر نظر استاد از 18 سالگی شروع کرد. هنگامی که 22 سال داشت دچار حادثه ای شد که منجر به ضایعه نخاعی از قسمت گردنش گردید و از آن ناحیه تمام بدنش از تحرک افتاد. اما با یاری خدا و تلاش خود توانست تا حد زیادی از توانائی دستانش را بازگرداند و دوباره نقاشی کند و این کار را از همان ماه های اول بعد از حادثه انجام داد.

rezqi

رفته رفته موفق به بازیابی مهارت های خود شد و بدون اینکه پیرو سبک یا تکنیک خاصی باشد، بسته به موضوع از هر سبک و تکنیکی که می توانست برای نقاشی کردن استفاده کرد. تا این که دو سال بعد از حادثه اولین گروه از نقاشی هایش را به معرض نمایش عمومی گذاشت، درحالی که از همان زمان تدریس نقاشی را نیز به صورت جدی در برنامه کار خود قرار داد.
در 24 سالگی با مرجان حافظی ازدواج کرد. علاوه بر عشق و علاقه که بین آن دو وجود داشت همواره در این فکر بودند که بتوانند زوج هنری موفقی باشند. وی درحال حاضر با کمک ها و تشویق های همسرش توانسته از نظر جسمی به پیشرفت های چشمگیری دست یابد و با افزایش توانائی هایش به همراه همسر خود در مسائل اقتصادی کاملاً مستقل باشند. او طی این سال ها نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیاری داشته است و با فعالیت بسیار خود توانسته مقام اول ابیلیمپیک نقاشی ایران و مقام هشتم ابیلیمپیک نقاشی جهان در دهلی نو را نیز کسب نماید.

 rezqi (2)فهرست نمایشگاههای انفرادی: 
نمایشگاه شاهد تیرماه 1372
نمایشگاه نگارستان جمشیدیه تیرماه 1373
نمایشگاه هفت ثمر ابان 1373
نمایشگاه ضرابی تیرماه 1374
نمایشگاه فرهنگسرای اشراق بهار 1376
نمایشگاه گالری مژده اذرماه 1378
نمایشگاه گاری مزده خرداد ماه 1379
نمایشگاه گالری طرح نو ابان ماه 1379
نمایشگاه انگارخانه کرج 1380
نمایشگاه سفارت ایران در دهلی نو اذرماه 1382
نمایشگاه گالری مژده اردیبهشت ماه 1383

منبع: گالری هنری مژده؛ وب سایت کانون معلولین توانا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.