منصور برجیان

منصور برجیان مولف کتاب «نوابغ و مشاهیر معلول جهان»

منصور-برجیان

کتاب «نوابغ و مشاهیر معلول جهان» به معرفی افرادی می‌پردازد که با وجود نقص جسمانی آثاری خلق کرده‌اند یا ابداعاتی نموده‌اند که دیگران با جسمی سالم از انجام آن کار عاجز بوده‌اند.
بعضی از افراد به علت نداشتن درک درست و جهان بینی صحیح و فقر فرهنگی، معلولیت را به عجز و ناتوانی تعبیر کرده و معلولان را کمتر مورد توجه قرار داده‌اند.
در این کتاب بر این موضوع که در خلق آثار بدیع و بی‌بدیل، این مغز و روان است که خلاق و سازنده است نه اعضای فیزیکی انسان تاکید شده است.
منصور برجیان که خود از ناحیه دو پا فلج است به تدوین کتاب همت گمارده است. او در این کتاب به دنیای مخترعان، دانشمندان و هنرمندان معلول جهان قدم گذاشته و نقص جسمانی آنها را در مقابل روح بزرگ و با عظمت آنان کوچک دانسته است.
برجیان در سال ۱۳۲۵ در اصفهان متولد شد و تحصیلات خود را در رشته مکانیک به پایان رساند. در سال ۱۳۵۴ در اثر سانحه اتومبیل ا ز دو پا فلج شد. وی در سال ۱۳۵۷ به همت جمعی دیگر از معلولان «جامعه معلولان ایران» را تاسیس کرد در سال ۱۳۵۹ به سمت ریاست فدراسیون ورزشهای معلولان ایران منصوب شد و ورزش معلولان و جانبازان را پایه‌گذاری کرد.
وی کتابهای «مجموعه قوانین و مقررات بین‌المللی ورزشهای معلولان جسمی» و «قوانین و مقررات بین‌المللی والیبال نشسته معلولان» را تالیف کرده است.
وی اکنون به رشته خود – مکانیک – روی آورده و چندین واحد تولیدی و خدماتی در زمینه ساخته و وسایل توانبخشی و کمک پزشکی را طراحی و راه‌اندازی کرده است.

منصور برجیان بروجنی متولد ۱۳۲۵، اصفهان
در سال ۱۳۵۴ به علت یک حادثه اتومبیل از دو پا فلج شد و از آن تاریخ به بعد زندگی را با ویلچر آغاز نمود
دارای مدرک مهندسی مکانیک و تخصص در زمینه مهندسی پزشکی
ریاست انجمن علمی و آفرینش‏های هنری معلولان ایران
مدیریت شرکت طراحی و مهندسی صنایع توانبخشی توان همگام
تأسیس جامعه معلولان ایران ۱۳۵۷
رئیس فدراسیون ورزش‏های معلولان ایران ۱۳۵۹
عضو ستاد مناسب سازی محیط شهری و اماکن عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران
دو مورد ثبت اختراع: ویلچر چند منظوره ؛ بالابر ویژه معلولین
مدیر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه آوا (با محوریت معلولین)
دریافت هدیه ویژه سید هبة الدین شهرستانی به عنوان خادم فرهنگی برتر معلولین، خرداد ۱۳۹۲
تألیف چند جلد کتاب با عنوان‏های: نوابغ و مشاهیر معلول جهان، مادران معلول و پرورش کودکان، مسائل جنسی ویژه افراد معلول با ضایعات نخاعی، استانداردهای مناسب سازی بناها و محیط‏های شهری، ضایعات نخاعی، مجموعه قوانین و مقررات بین‏المللی ورزش‏های معلولان
برگزاری ده‏ها همایش و مراسم با موضوعات معلولین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *