نخستین کانون جوانان معلول جمعیت هلال احمر کشور

به همت کانون معلولین توانا برای اولین بار در کشور:
نخستین کانون جوانان معلول جمعیت هلال احمر کشور در قزوین آغاز به کار کرد

کانون معلولان هلال احمر

کانون معلولین توانا با مشارکت جمعیت هلال احمر قزوین در اقدامی نو، اولین کانون معلولان را راه اندازی کرد.

به گزارش پیک توانا: کانون معلولین توانا با همکاری و مشارکت معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین، موفق به تاسیس اولین کانون معلولان با عنوان ” کانون جوانان معلول هلال ” در کشور شد.

دبیر کانون جوانان معلول هلال در این باره گفت : تاسیس این کانون، یک اقدام شایسته بود که برای اولین بار در کشور و در جریان یک تعامل مشترک صورت گرفت.

حسین طارمیان با اشاره به اینکه این کانون در مرحله نخست 51 عضو زیر شاخه دارد گفت: این کانون دارای 4 شاخه اصلی خواهد بود که گروه های تامین عزت و کرامت انسانی معلولان، حمایت از حقوق اجتماعی معلولان، حمایت از زندگی و سلامت معلولان و ارتقای دانش و مشارکت عمومی معلولان از گروه های زیر شاخه ی این کانون هستند.

طارمیان هم چنین، تقویت حس مشارکت جویی و نیکوکاری و جذب و تربیت جوانان به منظور آماده سازی آنها در انجام خدمات امدادی و اجتماعی مورد نیاز جامعه به ویژه هنگام بروز حوادث طبیعی را از مهم ترین اهداف تاسیس این کانون برشمرد و گفت: فعالیت های فرهنگی واجتماعی رکن اصلی حیات کانون تواناست و از این رو کانون خود را در موارد این چنینی مسئول می داند.

وی با اشاره به این مطلب که کانون جوانان معلول هلال، در خرداد جاری و با تایید معاونت جوانان جمعیت هلال احمر قزوین تاسیس شده است افزود: تلاش ما این است که این کانون در زمینه های یاد شده موفق عمل کرده و بتواند در خدمت رسانی به جامعه و به ویژه به معلولان، عملکرد خوبی داشته باشد.

منبع: وب سایت کانون معلولین توانا، یکشنبه 2 تیر 1392

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *