ایجاد مشاغل خانگی از مهم ترین فعالیت های کانون تواناست

معاون مشاوره روانشناسی مرکز توسعه و توانمند سازی بهزیستی کشور در بازدید از کانون توانا گفت: فعالیت های کانون توانا در راستای اهداف سازمان بهزیستی است و از نظر من به کانون معلولین نمره A دانشگاهی را می توان داد.
زهرا نوع پرست افزود: اشتغال زایی که کانون توانا برای معلولان ایجاد کرده کار بسیار مهمی است و ما امیدواریم این اتفاق برای همه معلولان بیفتد.
وی تصریح کرد: ایجاد مشاغل خانگی به ویژه مشاغل مربوط به صنایع دستی برای آن دسته از کسانی که به دلیل شدت معلولیت قادر به یافتن شغل و بیرون آمدن از خانه های خود نیستند یکی دیگر از کارهای مهمی است که کانون معلولین انجام داده است.
نوع پرست گفت: اتفاقی که در فیروز برای معلولان افتاده تنها یک شغل آفرینی نیست بلکه یک حرکت موثر و عمقی است که امیدواریم حرکت ادامه دار و با دوامی باشد.

کانون توانا - بازدید 01 کانون توانا - بازدید 02دکتر یحیی سخنگویی: آنچه سازمان بهزیستی به دنبال آن است نگرش کانون تواناست
معاون توانبخشی بهزیستی کشور روز گذشته از کانون معلولین توانا بازدید کرد. به گزارش پیک توانا: معاون توانبخشی کشور، معاون مشاوره روانشناسی مرکز توسعه و معاون توانبخشی بهزیستی قزوین روز گذشته به بازدید از کانون توانا و کارخانه فیروز پرداختند. یحیی سخنگویی در این بازدید گفت: شغل آفرینی برای معلولان کار بسیار مهمی است و کانون توانا از این جهت فعالیت های ارزشمندی دارد. وی ادامه داد: مجموعه کانون معلولین در عرصه های اجتماعی و فرهنگی هم بسیار تواناست و مجله پیک توانا به خوبی گویای این مطلب است.
این معاون بهزیستی کشور افزود: آنچه امروز دنیا و سازمان بهزیستی دنبال آن است خودباوری معلولان است و اگر این یک مسئله میسر نشود در بخش های دیگر هم کاری نمی توان کرد. سخنگویی تصریح کرد: همه هزینه هایی که در کشور از طریق سازمان بهزیستی و سایر نهادها برای معلولان می شود و نیز هزینه هایی که برای تحصیل، مناسب سازی اماکن و منازل و… صورت می گیرد برای این است که یک روز معلول وارد جامعه شده و صاحب شغل شود.
وی عنوان کرد: اشتغال معلول در واقع تکمیل کننده همه اقداماتی است که برای معلول انجام می شود و هر معلولی که شاغل می شود باعث می شود تمام هزینه هایی که برایش انجام شده ثمر بخش شده و در جهت مثبت صرف شده باشد.
این مقام مسئول با اشاره به این مطلب که شاغل کردن یک معلول کار بزرگی است گفت: نگرشی که کانون توانا معلولان درباره اشتغال دارد همان است که ما در سازمان بهزیستی دنبال آن هستیم و امیدواریم فعالیت کانون معلولین تداوم داشته باشد.
سخنگویی اذعان کرد: وقتی معلولی شاغل می شود این تنها خود معلول نیست که دچار تغییر وضعیت می شود بلکه خانواده او، اطرافیانش و خود جامعه هم از این اتفاق منتفع می شوند.
معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت: در بازدید از کانون توانا مواجه شدن با کارکنان معلول در هر یک از واحدها بیشتر از هر چیزی باعث خوشحالی من شد. وی در پایان از واحدهای اجتماعی، ورزش، مسکن، اشتغال، منابع انسانی، نشریه و کارگاه تولید زیرانداز کودک بازدید کرد.

کانون توانا - بازدید 03

مأخذ: پایگاه اینترنتی کانون معلولین توانا، 31اردیبهشت1392

1 پاسخ
  1. محمد رضا فضابخش
    محمد رضا فضابخش گفته:

    خیلی خوب اعتماد به نفس عالی دوروبر یکا یک معلولین جامعه

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *