مؤسسه نیکوکاری كاشانه مهر كاشان

کاشانه-مهر-کاشانموسسه توسعه کاشان به همت و تلاش جمعی از اهالی شهرستان به عنوان سازمانی مردم نهاد و با هدف کمک به امر پیشرفت این مرز و بوم در ابعاد مختلف انسانی، فرهنگی و اجتماعی تاسیس گردیده و از آنجا که بر اساس دیدگاه کارشناسان امر توسعه، توسعه انسانی، محور توسعه در سایر زمینه هاست به عنوان اولین گام، اقدام به راه اندازی مرکز کارآفرینی و توانبخشی جسمی حرکتی “کاشانه مهر کاشان” کمک نموده است.
موسسه نيكوكاري كاشانه مهر كاشان اولین مركز آموزشي و توان بخشي منجر به اشتغال معلولين جسمي و حركتي كاشان

پيش نوشتار:
در گذر زمان، توسعه همه جانبه كاشان موسسه توسعه كاشان در يك نگاه به ويژه توسعه انساني، از دغدغه هاي مشترك نخبگان و فرهیختگان و شهروندان كاشاني بوده و هست.
احساس اين ضرورت انكار ناپذير طي دهه‌هاي گذشته، جمعي از كاشانی هاي مقيم مركز را بر آن داشت تا با تاسيس موسسه توسعه كاشان در جهت شناسائي، ساماندهي، جذب و استفاده از توانائيهاي بالقوه انساني، فرهنگي، صنعتي، گردشگري و … کاشان گامي در راستاي توسعه كاشان بردارند و تاسيس كاشانه مهر در كاشان توسط موسسه توسعه كاشان به منظور آموزش منجر به اشتغال يكي از آسيب پذيرترين اقشار اجتماعي يعني توان یابان ( معلولين) جسمي حركتي متناسب با شرايط ويژه آنان به عنوان يك اقدام فرهنگي و انساني ، در مسير توسعه معني مي يابد.

تاريخچه تاسيس كاشانه مهر كاشان
موسسه نيكوكاري كاشانه مهر كاشان سازماني است مردم نهاد كه با همت، تلاش و حمايتهاي مادي و معنوي موسسه توسعه كاشان و مساعدت گروهي از نيكوكاران محلي از دي ماه 1387 در منزل زنده ياد حاج محمد فرزانه شروع به كار نموده است.

کاشانه-مهر-کاشان-3مهمترين اهداف كاشانه:
1- شناسایي و جذب معلولين جسمي حركتي كاشان به منظور ارتقاء سطح توانائيهاي علمي و فنی حرفه ای آنان جهت ايجاد اشتغال متناسب با وضعيت جسمي و فيزيكي توان یابان.
2- تقويت حس اعتماد به نفس در بين معلولين و ارتقاء انگيزه فعاليت و خلاقيت در آنان
3- ايجاد خودكفايي اقتصادي براي معلولين و تامين معيشت شرافتمندانه و عزتمند براي حفظ و ارتقاء كرامت انساني توان يابان
4- ارتقاء سطح آگاهي خانواده هاي وابسته به توان يابان از طريق انجام مشاوره‌هاي آموزشي و تخصصي
5- ارائه آموزشهاي لازم جهت پيشگيري از معلوليت و نهادینه نمودن فرهنگ برخورد و رفتار صحيح و انساني با معلولان

مشخصات محل كاشانه مهر كاشان
در بافت قديمي كاشان ، نام محله «محتشم» به عنوان زادگاه و آرامگاه محتشم كاشاني نامي آشناست.
… و شنيدن نام محله « پاقپان » يادآور خاطرات مراسم شبهاي قدر و تفسير قرآن معلم اخلاق و روحاني وارسته زنده ياد « آيت اله حاج شيخ علي آقا نجفي » در مسجد الحسين(ع) ( ميرنشانه ) است .
در جنب مسجد خانه اي است باستاني با مساحتي حدود 400 متر مربع متعلق به مرحوم حاج محمد فرزانه كه توسط ورثه نيكوكار آن شادروان بازسازي و به منظور استفاده از فضاهاي موجود براي فعاليت های آموزشي، توانبخشي و كارگاهي در اختيار كاشانه مهر قرارگرفته است. درود و سلام ما نثار روح مرحومان حاج محمد فرزانه – حاجيه خانم ثابت – حاج اصغر فرزانه و همسرمكرمه و سپاس و تشكر ما تقديم به همت والاي بازماندگان آن عزيزان.

خلاصه فعالیتهای موسسه کاشانه مهر کاشان-نیمه اول سال89
1- در مورخه 17/1/89 تشکیل جلسه ای در موسسه با حضور توان یابان و مربیان در خصوص مسائل مربوط به مقررات انضباطی توان یابان.
2- در مورخه 21/2/89 اولین اردوی تفریحی سیاحتی یکروزه به مقصد قمصر و با حضور 30نفر از توان یابان این موسسه.
3- در مورخه 30/1/89 کارگاه تولیدی(خیاطی)موسسه با تعداد 6نفر از توان یابان جهت دوخت انواع لباس کار و البسه بیمارستانی و غیره کار خود را بطور رسمی شروع کرد سرپرستی این کارگاه و برش لباس کار و سایر البسه در حال حاضر به عهده یکی از دوزندگان خیر شهر به نام آقای احمد الماسی می باشد.
4- در مورخه 12/2/89 به مناسبت تجلیل از مقام معلم،مراسمی در موسسه با حضور تعدادی از معلمین و مربیان فوق برنامه انجام و هدایایی نیز به رسم یادبود به آنان اهدا شد.
5- در مورخه 3/4/89 مراسم به مناسبت روز بزرگداشت روز پدر برگزار شد و به تعدادی از مربیان و همیاران موسسه به رسم یادبود جوایزی اهداء گردید.
6- در مورخه 6/3/89 فرم اطلاعاتی در خصوص آمارگیری معلولین در سطح شهر با همکاری اداره بهزیستی کاشان تهیه و جهت فراهم نمودن مقدمات اجرایی آن به مسئولین اداره بهزیستی کاشان واگذار شد.
7- بازدید آقای فرزین مشاور ریاست جمهوری و دبیر کمیته هماهنگی یارانه ها از موسسه و مطلع کردن ایشان از خدمات موسسه نیکوکاری کاشانه مهر کاشان و اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری در جهت پیشبرد اهداف موسسه در مورخه 5/4/89.
8- از تاریخ 21/3/89 الی 30/4/89 تشکیل جلسات هیات مدیره جهت بررسی آیین نامه داخلی و ساختار سازمانی موسسه.
9- در مورخه 10/4/89 بازدید آقای دکتر نیازی و دکتر صدیق ارضعی از موسسه و اعلام آمادگی نامبردگان جهت هرگونه همکاری با موسسه.
10- در مورخه 7/4/89 مدیر عامل و مسئول آموزش موسسه بازدید از آسایشگاه معلولین امیرکبیر کاشان در جهت آشنایی با مشاغل و مشکلات توان یابان آن مرکز و ایجاد فضای همکاری بعمل آوردند.
11- در مورخه 14/4/89 سرکار خانم مولایی کارشناس بهزیستی اصفهان از موسسه بازدید بعمل آوردند و نقطه نظرات خود را در جهت چگونگی دریافت وام اشتغال معلولین و زمینه های اشتغال آنان اعلام نمودند.
12- در مورخه 16/4/89 مدیر عامل،مسئول آموزش و مسئول مشارکتهای مردمی موسسه از مرکز توانبخشی اندیشه کاشان در جهت آشنایی با خدمات ان مرکز و به منظور تبادل نظر و تجربیات و ایجاد فضای همکاری بعمل آوردند.
13- انجام اردوی مشهد اردهال با حضور تعدادی از معلولین موسسه و به دعوت آقای دکتر سید علی ضیایی با حضور هیات مدیره موسسه در مورخه 14/5/89 که هدف از انجام این اردو شرکت در مراسم مربوطه اعیاد شعبانیه و در منزل آقای دکتر ضیایی انجان شد.
14- در مورخه 25/5/89 راه اندازی کارگاه تابلو فرش با حضور تعداد6تن از توان یابان و با همکاری خانه فرهنگ شهروند کاشان در موسسه.
15- تقویت واحد کار درمانی،فیزیوتراپی موسسه و افزایش تجهیزات مورد نیاز این واحد جهت انجام ورزش های مورد نیاز توان یابان.
16- تعداد دوره های آموزش فنی و حرفه ای موجود در موسسه(اینترنت،مقدماتی ویندوز و عروسک سازی).
17- تعداد دوره های آموزش فنی و حرفه ای انجام شده:3دوره مقدماتی ویندوز-2دوره word-یک دورهpower point-یک دورهexcel-1دوره فتوشاپ-1دوره نازک دوزی خیاطی و 1دوره راسته دوزی خیاطی که کلیه توان یابان در امتحانات فنی و حرفه ای شرکت و مدارک آموزش لازم را دریافت نمودند.
18- دوره های آموزش فوق برنامه فعلی:زبان انگلیسی-روان شناسی-تابلو فرش-سوادآموزی
19- دوره های آموزش فوق برنامه قبلی:نقاشی-طراحی پارچه-روبان دوزی-جعبه کادویی-شطرنج-تئاتر-احکام-تغذیه و بهداشت
20- در مورخه 6/6/89انجام اردوی توان یابان به قمصر و انجام مراسم افطاری با حمایت تعدادی از خیرین.

آدرس: کاشان – خیابان محتشم- کوچه شهیدان ثابت (پاقیان)- جنب مسجد الحسین(میرنشانه)- موسسه نیکوکاری کاشانه مهر کاشان    تلفن: 03614244002     تلفکس: 03614234101
وب سایت: www.kashanehmehr.com

کاشانه-مهر-کاشان-2

1 پاسخ
  1. مهدی محمد بیگی نیه
    مهدی محمد بیگی نیه گفته:

    سلام. یکی بدادم بررسه خسته شدم از درد و سوزش و زخم و قطع عضو و پانسمان وسط این بیابون بی اب و علف اطراف نطنز که جز یرق هیییییچی نداره هیچ امکانات رفاهی بهداشتی ای مادرم دیگه خسته شده دلم بحال مادرم میسوزه شمارو بخدا کمکم کنید زنم رفت هر دو پام رفت همچیم رفت توقعی ندارم نا امیدانه دارم فریاد میزنم کمک.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *