مؤسسه خیریه با دستهای شکوفا (ویژه نابینایان و کم بینایان)

خیریه با دستهای شکوفاموسسه خیریه با دستهای شکوفا ویژه نابینایان و کم بینایان استان گیلان با بیش از ۱۲۰۰ عضو اعم از زن ومرد شامل سرپرست خانوار دانش آموز ، دانشجو ،ورزشکار و غیره و سطوح مختلف سنی از سال ۱۳۸۱ در سطح استان گیلان با ارائه خدمات مختلف به مددجویان ، فعالیت رسمی خود را با مجوز از سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی آغاز نموده است.
۶ نفر از اعضاء هیات مدیره این موسسه از جامعه نابینایان می باشند که ایشان از تحصیلکردگان و ورزشکاران و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس هستند و سایر اعضا نیز از خدمتگزاران و خیرین جامعه اسلامی مان هستند.

درآمد:
درآمد موسسه از طریق جمع آوری اعانات بصورت داوطلبانه و صندوق های خیریه و کمکهای نقدی مردمی و ارگانها و سازمانهای مختلف بوده که قسمت عمده این درآمد توسط خیرین گیلانی که خودشان از قشر متوسط جامعه ما هستند که انفاق و کمک به همنوعان خود را به تاسی از مولایشان علی (ع) سرلوحه زندگی خود را قرارداده اند و این مهم آبرومندی در دنیا و سربلندی در آخرت را برایشان به ارمغان خواهد آورد و موسسه همواره مرهون و مدیون حضور سبز این عزیزان می باشد که فرصت نیست بخواهیم از تک تک آنان تجلیل و تقدیر به عمل آوریم و این خوبان را به سایرین بشناسانیم.
در آمدهای حاصل صرف کمک هزینه های معیشتی و خانه سازی و تعمیر منازل مددجویان و خرید لوازم ضروری زندگی ، هزینه های آموزشی ، درمکان و پزشکی و ایاب و ذهاب و غیره می گردد. و به غیراز این کمکهای نقدی ، کمکهای غیر نقدی نیز شایان توجه می باشد. از جمله ویزیت رایگان پزشکان و آزمایشگاهها و کالاهایی که از طرف خیرین جهت استفاده مددجویان اهدا می گردد. جا دارد در اینجا گوشه ای از فعالیتهای برجسته موسسه را طی سالهایی که پشت سر
نهادیم برای شما تشریح نماییم. برای اولین بار در سطح کشور موفق به خرید و تجهیز خوابگاه جهت اسکان و استفاده دختران نابینا گردیدیم و علاوه براین تاسیس آموزشگاه کامپیوتر با مجوز از سازمان فنی وحرفه ای به نام دستهای شکوفا و موسسه قرآنی به نام جابربن عبدلله انصاری با مجوز از سازمان ارشاد اسلامی ا زجمله این فعالیتهای برجسته می باشند.
موسسه با دستهای شکوفا یکی از حامیان ورزش نابینایان نیز می باشد که طی دوره های مختلف توانسته است موفقیتهای بسیاری کسب نماید تا آنجا که موفق به کسب چندین دوره قهرمانی جهان در رشته پاورلیفتینگ گردیده است و در سایر رشته های ورزشی مورد فعالیت از قبیل شطرنج نابینایان و گلبال و دومیدانی و فوتسال و دوچرخه سواری در دو گروه بانوان و آقایان مقامهایی را کسب نموده اند.
از پایان سال ۹۰ ما طرح جذب حامیان خیر را نیز داشته ایم که این طرح با استقبال خیرین مواجه گردید و به صورت ثابت د رماه می توانند گوشه ای از مشکلات برخی خانواده های تحت پوشش را برطرف نمایند.
درسال ۹۰ که پشت سر نهادیم در حدود ۹۴۲،۶۴۴،۵۰۰ ريال دریافتی داشته ايم كه از اين مبلغ حدود ۸۷۳،۸۳۵،۰۹۴ ريال صرف كمك به مددجويان موسسه شده است.
پرداختن به جزئیات فعالیتها و کمکهای موسسه در این مقال نمی گنجد وبه این جهت به همین مقدار بسنده می نماییم و درپایان همچنان در راه رسیدن به جامعه ای سرشار از عدالت و سلامت و عاری از فقر و تنگدستی و ناتوانی دستهای یاری شما را طلب مینماییم.

از اعضاي هيئت مديره موسسه خيريه با دستهاي شكوفا ميتوان به آقايان مسعودوحدتي بعنوان رئيس هيئت مديره و جانباز۷۰%،سيدهادي حسيني نايب رئيس هيئت مديره، جانباز۷۰%وقهرمان ده دوره جهان دررشته وزنه برداري قدرتي نابينايان وكم بينايان،آقا ي سعيددرويشان فيكوهي بعنوان مديرعامل ورئيس هيئت ورزشي نابينايان وكم بينايان استان گيلان ومديرمسئول موسسه فرهنگي قرآني جابربن عبدالله انصاري،آقاي محمودقيامتي جانباز۷۰% وبعنوان قائم مقام مديرعامل ،آقاي بهرام عبدالهي جانباز۷۰% و دبيرموسسه و آقاي جهانبخش عسگري بزايه بعنوان خزانه دار وقهرمان ده دوره مسابقات وزنه برداري قدرتي كم بينايان ونابينايان جهان ودرآخرنيزبه آقاي مهدي حاجي پور عضوهيئت مديره اشاره كرد.

آدرس: رشت،خ سردار جنگل،خ عطاآفرین،روبروی آژانس خوش سفر
تلفن : ۲۲۵۰۵۰۸-۲۲۵۰۳۱۱-۰۱۳۱       فکس : ۲۲۴۶۷۶۸-۰۱۳۱
وب سایت: www.handsblinds.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *