ماهنامه بشری (نشریه دوگانه ویژه کم بینایان و نابینایان)

بشریماهنامه بشری یک نشریه غیر دولتی است که توسط گروهی از نابینایان اهل قلم و صاحب نظران بینا و با همت و کمکهای بیدریغ جمع کثیری از نیکوکاران فرهنگ دوست در سال 1383 تاسیس شد. این ماهنامه به صورت دوگانه همزمان با خط بریل ویژه نابینایان و با قلم درشت برای افراد کم بینا منتشر می شود، و در اختیار تشکل های غیر دولتی نابینایان در تهران و سراسر کشور و برخی از مراکز آموزشی و مراکز خدمات بهزیستی ویژه نابینایان قرار میگیرد.

سایر محصولات موسسه بشری:
لوح و قلم بريل
لوح و قلم مخصوص نوشتن متن با علائم بريل،‌ توسط همكاران موسسه بشري جهت استفاده عزيزان نابينا توليد شده است. شما عزيزان مي توانيد جهت دريافت اين محصول،‌ از طريق سايت و يا تلفن با دفتر نشريه تماس حاصل فرماييد.

سالنامه
موسسه بشري سالنامه اي مخصوص كم بينايان و نابينايان فارسي زبان طراحي و چاپ نموده است. از ويژگي هاي اين سالنامه، مي توان به چاپ مطالب با حروف بريل، رنگ بندي مناسب و واضح (ويژه كم بينايان) اشاره كرد.

ادعيه و زيارت
موسسه بشري، به منظور گسترش دسترسي دوستان و هموطنان كم بينا و نابينا به كتب ادعيه و زيارت، اقدام به طراحي و چاپ برخي از ادعيه مشهور با خط بريل نموده است. از اين دسته مي توان به موارد زير اشاره كرد:
 ادعیه
 دعای کمیل، دعای توسل، دعای ندبه، دعای سحر، دعای مجیر، دعای افتتاح، دعای جوشن کبیر، دعای ابو همزه ثمالی، دعاهای روزهای هفته، دعاهای روزهای ماه مبارک رمضان، دعای عهد و دعای آل یاسین، دعای عرفه

 زیارات
 زیارت عاشورا و زیارت وارث، زیارت امین الله و دعای صباح، زیارت چهارده معصوم ع، زیارتنامه امام رضا ع، حدیث شریف کساء، مناجات امیر المو منین ع ، زیارت جامعه کبیره، اعمال ایام البیض ماه رجب

عصاي سفيد
عصاي سفيد ويژه نابينايان،

قرآن بريل
اين قرآن، با خط بريل در سي جلد جداگانه به تفكيك 30 جزء قرآن كريم، براي استفاده دوستان نابينا و كم بينا طراحي و چاپ شده است. اين مجموعه سي جلدي، با حاشيه تذهيب مزين شده و در قطع رحلي چاپ شده است.

آدرس: تهران-خیابان ایران- خیابان شهید مهدوی پور- نبش تحصیلی پلاک 48
تلفن: 021-33103468       فکس: 021-33511883
وب سایت: www.kamna.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.