انجمن ندای معلولین ایران

انجمن ندای معلولین ایرانامروزه همگان بر این باورند که تنها ابزار موثر در ایجاد حرکت برای افراد معلول فعالیت است.این فعالیت می تواند در بخش های مختلف اجتماعی ، اشتغال ، هنر ، ورزش و کمک به رفع مشکلات دیگران باشد به نوعی که باعث حضور موثری در جامعه شود و از طریق فعالیت میتوان توانمندیهای پنهان و بالقوه افراد معلول را آشکار نمود و فردی فعال و سازنده به جامعه معرفی کرد. طی دهه های اخیر ، معلولین در جوامع گوناگون، تلاش مستمری را در معرفی توانمندیهایشان به جامعه آغاز کرده اند.موفقیتهای هنری ، ورزشی ، اجتماعی ، اقتصادی و… این عزیزان ، این باور را در جوامع امروز ایجاد کرده است که معلول یک فرد ناتوان و وابسته نیست ، بلکه توانمندی است که برای رشد و تعالی و حضور در جامعه از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزد و موفقیتهای به دست آمده توسط افراد معلول محدودیت های ایشان را به دست فراموشی می سپارد ،
لذا تبعیض علیه هر فرد بر مبنای معلولیت ، تخطی از منزلت و ارزش ذاتی هر انسانی است.
اهداف کلی انجمن عبارت اند از:
۱ – تلاش در جهت تقویت نگرشهای مثبت جامعه نسبت به افراد معلول در تمام سطوح اجتماعی و فرهنگی.
۲ – تلاش در جهت دستیابی معلولین و جانبازان جسمی-حرکتی به برابری فرصت ها و تساوی حقوق شهروندی و اجتماعی، فرهنگی، علمی ، اقتصادی ، قضایی و اشتغال و… .
۳ – تلاش برای رفع موانع معماری و مناسب سازی محیط های شهری به نوعی که تمامی معلولین هم قادر باشند مانند سایر اقشار جامعه از اماکن عمومی و امکانات شهری و تردد در ساختمانهای عمومی بهره مند گردند.
۴ – تلاش برای رفع مشکلات اشتغال ، آموزش ، توانبخشی و دستیابی بهتر معلولین و جانبازان به برابری فرصتها
۵ – ارائه طرح و پیشنهاد به مسئولین در جهت مناسب سازی پایانه های مسافربری و ناوگان حمل و نقل عمومی و فرودگاه ها برای استفاده ی بهینه معلولین و جانبازان.
۶ – ایجاد ارتباط مستمر با سایرانجمن ها ، سازمانها و ارگانهای ذیربط برای هم اندیشی و تبادل نظر در جهت رفع مشکلات گروه های هدف.
۷ – ارائه طرح و برنامه و پیشنهاد به دولت ، وزارتخانه ها و سایز دستگاه های اجرائی و شهرداریها در راستای توجه به حقوق معلولین و جانبازان.
۸ – پیگیری طرح ها و پیشنهادات تا تدوین و تصویب قوانین و مقررات به منظور احقاق حقوق معلولین در تمام موارد و قوانین کشور.
۹ – انجمن ندای معلولین ایران سعی دارد با ایجاد روابط و برگزاری جلسات هم اندیشی با مشارکت سازمانهای ذیربط نسبت به آگاه سازی جامعه از نیازهای معلولین و شناخت توانمندی آنان در جهت تغییر نگرشهای منفی و تقویت دیدگاه های مثبت فرهنگی ، دستیابی به اهداف را تسریع بخشیده و مسیر حرکت رو به کمال را مساعد نماید.
۱۰ – ارتقاء سطح دانش فرهنگی، اجتماعی و هنری معلولین با همکاری سازمان های ذیربط بویژه صدا و سیما ، شهرداری، جراید و سازمان بهزیستی از طرق مختلف.
۱۱ – تلاش برای ایجاد ارتباط با سازمان های مرتبط با معلولین دیگر کشورهای جهان به منظوراستفاده از تجربیات انان در زمینه های توانبخشی و ارتقاء سطح زندگی معلولین و تبادل نظر برای آسایش بیشتر آنان در تمام سطوح زندگی.
۱۲ –پیگیری و دفاع از حقوق معلولین و جانبازان در کلیه زمینه ها از قبیل آموزش ، اشتغال ، فرهنگی ، اجتماعی، توانبخشی، حقوق شهروندی و…
۱۳ – عندالزوم تاسیس و ایجاد دفاتر انجمن در سطح کشور و خارج از کشور.

آدرس: خیابان فاطمی، روبروی سازمان آب، پلاک ۲۲۱، طبقه سوم
صندوق پستی : ۳۱۹۸-۱۴۱۵۵
تلفن : ۸۸۹۸۶۶۷۱     فکس : ۸۸۹۵۷۷۶۵
وب سایت: www.iranianhna.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.