مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر

موسسه-نیکوکاری-رعد-الغدیرموسسه نيكوكاری رعد الغدیر از جمله تشكلهای غير دولتی است كه به منظور ارتقای توانايی های افراد توان ياب (معلولين جسمی ـ حرکتی) در سال 1380 به همت چند تن از افراد نيكوكار و خيّر در منطقه جنوبغرب تهران و در منزلی استیجاری واقع در محله خلیج فارس، شهرک سینا، کوچه منتظرالمهدی تاسيس گرديد. اين مجتمع، آموزش را به عنوان ابزاری موثر و مفيد سرلوحه فعاليتهای خويش قرار داده و معتقد است برای ارتقای تواناييهای اين عزيزان هيچ ابزار و وسيله ای موثر تر از آموزش نمی باشد.
از آنجائیکه امکانات مکان مورد استفاده به هیچ وجه در شان و منزلت کارآموزان مجتمع نبود؛ لذا هیئت مدیره در تلاشی پیگیر و مستمر در ارتباط با شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری منطقه 18، سرانجام زمینی به مساحت 300 متر مربع را در پارک شهداء یافت آباد در اختیار گرفت.
نقشه های معماری و محاسباتی توسط خیّرین تهیه و اقدامات اجرائی ساخت 650 متر بناء آموزشی در تاریخ 3/10/83 شروع گردید و حال با الطاف خداوند و کمـــکهای خیرین خداجوی این مجتمع از ابتدای شهریور ماه1384 همزمــــان با شب میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) به مرحله بهره برداری رسیده است.
متولیان موسسه نیکوکاری رعد الغدیر از ابتدای شکل گیری مجموعه بر آن شدند که خدمات آموزشی و توانبخشی حرفه ای را بصورت “صددرصدرایگان” ارائه کنند تا معلولین جامعه از خدمات موسسه بهره مند شده و در جهت نیل به خود اشتغالی و خود کفایی اقتصادی و حفظ و تقویت عزت نفس و کرامت انسانی خویش گام بردارند. با توجه به اینکه در رعد الغدیر “توانمند سازی فرد معلول” نخستین گام محسوب می گردد، لذا موسسه بعنوان یک نهاد آموزشی و نیکوکاری خدمات خود را در سه زمینه “آموزش فنی و حرفه ای منجر به اشتغال “،”توانبخشی “و”خدمات حمایتی” ارائه می نماید.
موسسه نیکوکاری رعد الغدیر پس از انجام مراحل قانونی و دریافت مجوزات لازم از مراجع زیربط سر انجام در مهر ماه 1386 به شماره 21700 به ثبت رسید و فعالیتهای خود را مستقلاً ادامه می دهد. درحال حاضر تعداد 120 نفر توان یاب دختر و پسر در طول هفته در دو شیفت صبح و بعدازظهر از خدمات آموزش فنی و حرفه ای- توانبخشی و حمایتی صددرصد رایگان مجتمع بهره مند می باشند.
سایر فعالیت های مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر:
توليد البسه كار شركتي و … : راه اندازي كارگاه حمايتي اشتغال در زمينه توليد البسه كار شركتي و بيمارستاني – مانتو مدارس و پكيج هاي جشن تكليف دختران و پسران – دوخت گانهاي بيمارستاني و … با ظرفيت اشتغال 25 توان ياب.
بازارچه خود اشتغالي: راه اندازي اولين بازارچه خود اشتغالي دائمي توان يابان در تهران با ظرفيت اشتغال 11 توان ياب.
تاسیس مراکز مشابه: 
موسسه رعد الغدیر در راستای حمایت از معلولین مناطق محروم کشور با حمایت جمعی از خیرین اقدام به راه اندازی مراکزی در شهرهای بندرعباس ،شیراز،کاشان و سایر نقاط استان تهران (پاکدشت و رسالت ) را نموده است .

كلينيك دندانپزشكي: راه اندازي اولين كلينيك دندانپزشكي وي‍ژه توانيابان در كشور با هدف ارائه خدمات 100% رايگان دندانپزشكي به توان يابان سراسر كشور.
مركز توانبخشي اطفال: راه اندازي مركز توانبخشي اطفال جهت خدمت رساني به توان يابان از بدو تولد تا 14 سالگي .

raad-alghadirآدرس:  دفتر مركزي : تهران – يافت آباد، ميدان الغدير، خیابان زندیه، ضلع شمالی پارک شهدا، شماره 1 تلفن:  4-66305352   فکس : 66305355
وب سایت:  www.raad-alghadir.org


برای آگاهی بیشتر از فعالیت های این مرکز میتوانید کتاب زیر را دریافت و مطالعه نمایید:

مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر
تاریخ شکل‏گیری، تحولات، خدمات

 

1 پاسخ
  1. موسوی
    موسوی گفته:

    سلام من یه پسر معلول جسمی و حرکتی دارم ولی متاسفانه تو خرمشهر رسیدگی به این بچه ها خوب نیست و من برای درمان فرزندم محتاج هزینه های زیادی هستم. در ضمن کارت بهزیستی داره ولی بهزیستی هیچ هزینه ای برای درمان به این بچه ها نمیده.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *