مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد

مجتمع-آموزشی-نیکوکاری-رعدمجتمع آموزشی نیکوکاری رعد در سال ۱۳۶۳(شماره ثبت ۲۸۱۱) با هدف ارائه خدمات آموزشي و حمايتي به معلولين جسمي – حركتي جهت اتكاء بيشتر به خويشتن و حضور موثر و فعال در اجتماع به عنوان يك سازمان غير دولتي (NGO) تاسيس شد .
مجتمع رعد آموزش را بعنوان ابزاري موثر و مفيد سرلوحه فعاليت هاي خويش قرار داده و معتقد است، براي ارتقاء توانائيهاي توان يابان هيچ راهكاري بهتر از آموزش نمي باشد . پس از طي ربع قرن فعاليت مستمر در مجتمع رعد ، بيشترين بودجه ، وقت و انرژي صرف ارائه آموزش با كيفيت و كميت مناسب به توان يابان شده است. در كنار آموزش و مشاوره شغلي و كار يابي، خدمات توان بخشي شامل فيزيوتراپي ، كاردرماني ، گفتاردرماني و مشاوره نيز به كارآموزان ارائه مي شود . همچنين واحد مددكاري در جهت حل مشكلات توان يابان فعاليت مي نمايد.
ساختمان فعلی مجتمع با امکانات رفاهی ویژه هر گونه معلولیت های جسمی حرکتی طراحی گردیده است و دارای زیربنا ۴۲۰۰ متر مربع در یک قطعه زمینی به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع می باشد. منابع رعد از محل کمکهای مردمی و حمایتهای افراد نیکوکار اداره می شود.برخي فعاليت هاي درآمدزا از قبيل برگزاري بازارهاي خيريه و مراسم فرهنگي توسط گروه همياري بانوان و جوانان رعد انجام مي شود در ارائه این خدمات هیچ گونه تبعیضی به دلایل نژادی، سیاسی عقیدتی، فرقه ای، جنسیت، رنگ پوست و ملیت قومی در مورد کارآموزان قایل نمی شود.

کلیه خدمات رعد برای توانیابان به صورت صد درصد رایگان میباشد. مجتمع رعد با 14 مرکز در استان های مختلف کشور ، یکی ازتوانمندترین و شاخص ترین سازمان های مردم نهاد در زمینه ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت است.
خیریه رعد به صورت غیرسیاسی و غیرانتفاعی می باشد و این موسسه به هیچ حزب و یا نهاد سیاسی وابسته نمی باشد.

آدرس: تهران – شهرک غرب ـ فاز 2 ـ خيابان هرمزان ـ خيابان پيروزان جنوبي ـ پلاک 74
تلفن : 021 – 88082266
وب سایت:  www.raad-charity.org

مجتمع-رعد

مرکز آموزش علمی- کاربردی رعد:
مجتمع رعد در سال 1390  مركز آموزش علمي – كاربردي رعد را با عنوان اولین مرکز علمی کاربردی معلولان و با اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانشگاه جامع علمي كاربردي و سازمان بهزيستي كشور از نيمسال دوم سال تحصيلي 90-89 با برگزاري دوره هاي پودماني، براي توانيابان جسمي، حركتي فعاليت خود را آغاز نمود. در ابتدا برگزاری دوره‌های پودمانی ویژه توان‌یابان در دستور کار قرار گرفت و در ادامه عناوین دوره‌های آموزشی جدیدتری به سه فصل فعالیت‌های آموزشی آن افزوده شد.اكنون با توجه به ارتقاء سطح كمي و كيفي و رعايت استانداردهاي مصوب دانشگاه جامع علمي _ كاربردي و سازمان بهزيستي كشور در حال حاضر این دانشگاه که در رشته های گرافیک ، کامپیوتر ، آموزش و تربیت معلم فعال بوده که بنای اصلی خود را برای آموزش فراگیر و علمی معلولان جسمی نهاده است . این دانشگاه اکنون با ۵۷۳ نفردانشجو دارد و برای ورود به این دانشگاه آزمون ورودی لازم نیست و تنها شرط معدل است که بر روی ثبت نام دانشجویان تاثیر گذار خواهد بود.این واحد علمی و آموزشی در مقطع کاردانی بوده و از لحاظ آمادگی و فضا برای معولان جسمی مناسب سازی شده است.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت مرکز علمي كاربري رعد مراجعه كنيد:  www.raad-ac.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *