افتتاحیه دفتر فرهنگ معلولین، دیدگاه ها درباره مشکلات و راه کارها

افتتاحیه دفتر فرهنگ معلولین
دیدگاه ها درباره مشکلات و راه کارها
17 مهرماه 1390؛ سالروز ولادت هشتمین امام شیعیان

مقدمه
… تشیع فراز و نشیب­های فراوانی را در طول تاریخ طی کرده و در دوره معاصر تحولات جامعه و فرهنگ شیعی بیشتر بوده است. از هر زاویه ای به شیعه و تشیع بنگریم، جایگاه مؤسسه آل البیت(ع) لاحیاء التراث و تلاشهای شخصیتی به نام سید جواد شهرستانی را نمی توان نادیده انگاشت. ابتکارات و نوآوری ها ایشان در هر زمینه اعجاب آور است. نخستین کسی که اینترنت را برای حوزه علمیه به عنوان یک ضرورت دانست و به رغم همه معارضه جویی ها، آن را به عنوان یک ابزار مهم جهانی برای تبلیغات شیعی در حوزه به کار گرفت و تعمیم داد؛ اولین کسی که کتابخانه های تخصصی را تأسیس کرد؛ تا طلاب در هر دانش از منابع تخصصی بهره­مند شوند و با آخرین افکار و آثار به صورت تخصصی آشنا شوند و بالاخره شخصیتی که برای معلولان قدم بزرگی برداشته و مرکزی تأسیس نموده تا بتواند در عرصه کتاب بریل، کتاب گویا و کتاب الکترونیکی به عنوان یک مرکز در جهان حضور داشته باشد.
این متن اولین عنوان از مجموعه ای است که قرار است در سال جاری به یکصد عنوان برسد. هدف آن آشنایی آحاد جامعه عزیز معلولان با موضوعات مبتلابه و حادّ جامعه خودشان است. به ویژه مباحث بحران آفرین در اولویت اند.
اما از آغاز حرکت یعنی در همان جلسه افتتاحیه، برنامه طوری تنظیم شد تا افرادی به نمایندگی از جامعه معلولین اهمّ مشکلات و مسائل این جامعه را تحلیل کنند. این متن شامل دیدگاه­های این افراد در جلسه افتتاحیه است …
—» دانلود متن کامل کتاب(pdf)  ؛  html

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.