صعود از پله‌های برج میلاد با صندلی چرخ‌دار

 صعود از پله‌های برج میلاد با صندلی چرخ‌دار

به مناسبت 12آذرماه(روز جهانی معلولان)در این برنامه كه با همكاری اداره كل سلامت شهرداری تهران و برج میلاد انجام گرفت، “منوچهر نامجو” ورزشكار 33 ساله در اقدامی نمادین، 312 پله از پله‌های برج میلاد را با هدف گرامیداشت روز جهانی معلولان و اثبات توانمندی‌های معلولان با صندلی چرخ‌دار طی كرد.
وی، در پایان پرچم عزای امام حسین(ع) را در طبقه انتهایی برج میلاد به اهتزاز درآورد.
“نامجو” كه فعالیت‌های نمادین دیگری چون دور اروپا و راهپیمایی در حاشیه خلیج‌فارس با آقای کمالی فرد قهرمان پاراالمپیک در پرتاب دسیک را هم در كارنامه دارد، هدف خود را از انجام چنین اقدامی، اثبات این نكته دانست كه معلولیت محرومیت نیست بلكه فقط محدودیت است و هیچ چیز نمی‌تواند مانع اراده انسان شود.
به گفته ی “علیرضا كمالی‌فرد” مربی این ورزشكار، “منوچهر توانایی” توان بدنی بسیار بیشتری دارد و قرار است سال آینده ركورد بهتری را به ثبت برساند.
“كمالی‌فر” كه قهرمان المپیك آتن در رشته پرتاب دیسك است، اعلام كرد: بالا رفتن از 312 پله با صندلی چرخ‌دار، آن هم به طور پیوسته، در دنیا بی‌سابقه است و این حركت موجب ثبت ركوردی جهانی می‌شود.و انشاء اله در اینده نزدیک برج های بزرگ دنیا از جمله برج دوقلوی مالزی را اگر اسپانسر مالی پیدا شود صعود خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *