گفتگو با آقای حاج حامد کرمانی مدیر بیمارستان جواد الائمه(ع) قم

بعدازظهر روز پنج شنبه 15 دی ماه 1390،خبری توسط چند خبرگزاری مخابره شده بود به این مضمون که بخش لیزیک بیمارستان جواد الائمه قم راه­اندازی شد. این خبر گویای ابتکار و خدمتی دیگر از طرف جناب حجة­الاسلام و المسلمین آقای شهرستانی و مدیر بیمارستان آقای حاج حامد کرمانی بود. برای اینکه قلوب معلولین چشمی را شاد کنیم و به آنان بگوییم جامعه علمی چشم پزشکی و دفتر حضرت آیت­الله العظمی سیستانی و نماینده تام­الاختیار ایشان در قم با تمام توان در خدمت­گزاری و وارد کردن پیشرفته­ترین فناوری ها برای سامان دادن به امور نابینایان یا کم بینایان یا کسانی که مشکل چشمی دارند، مهیا هستند، درصدد برآمدیم تا به سراغ حاج حامد رفته و توضیحات بیشتری جویا شویم.
حدود مغرب بود به ایشان زنگ زدم ولی ایشان مثل بسیاری از مسئولان و مدیران عمل­گرا، از حرف، مصاحبه، وعده و وعید بوده و، زیر بار مصاحبه نمی­رفت تا پس از اصرار فراوان بالاخره قرار شد فردا صبح فقط گپ خودمانی با ایشان داشته باشیم. فردا ساعت 9 صبح وقتی به دفتر ایشان در بیمارستان جواد­الائمه(ع)، در خیابان کارگر قم مراجعه کردم، دفتر ایشان را مثل دیگر رئیسان، ندیدم، بلکه بیشتر شبیه یک اتاق کار با مراجعات زیاد بود. دقیقاً مانند دفتر خود حجة­الاسلام و المسلمین آقای سید جواد شهرستانی که در ابعاد کوچک ولی به اندازه چندین سازمان و اداره فعال است.
بهر حال پس از حال و احوال­پرسی، ایشان اصرار کردند لازم به گرفتن فیلم نیست و مردم ما را نه از طریق عکس و فیلم بلکه از طریق اعمال مان باید بشناسند. اما آقای کرمانی در باب لیزیک و راه اندازی این بخش چنین ادامه داد: قم به لحاظ موقعیت خاصی که دارد و از همه نقاط جهان در اینجا حضور دارند برای زیارت حضرت معصومه(س) یا به دلیل بیوتات مراجع و علماء از کشورهای مختلف به اینجا می آیند. و لازم است مراکز خدماتی و پزشکی مناسب و پیشرفته در دسترس باشد.
مرکز چشم پزشکی تخصصی جواد­الائمه(ع) از چند سال قبل راه­اندازی شده و هر چند ماه یا یک سال یک بخش جدید به آن افزوده شده یا به آخرین تکنیک­ها و دستگاه­های مدرن جهانی مجهز نموده­ایم. این بیمارستان یکی از چند بیمارستان تخصصی فوق تخصصی چشم در ایران و حتی منطقه است که به اهتمام دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی اداره می­گردد. اما لیزیک آخرین بخش بود که اخیراً راه­اندازی شد. چون بیماران فراوانی نیاز به عمل لیزیک داشتند.
روزانه بیماران فراوانی از خارج کشور داریم و حتی بیمارانی، از شهرهای مختلف ایران تشریف می­آورند. مراجعه­کنندگان با حداقل هزینه­ها به مشکلات چشمی ­آنها رسیدگی می­شود.
ایشان ادامه می­دهد: این مرکز غیرانتفاعی است و اساساً برای کسب سود بنا نشده است. از اینرو فقط از مراجعین مبالغ تمام شده دریافت می­گردد.
این گفتگو در ساعت 5/ 9 صبح به پایان رسید.

حسین مظاهری تهرانی

1 پاسخ
 1. فاطیما
  فاطیما گفته:

  خدا امثال شما را حفظ کند که برای ارتقاءسلامت مردم تلاش می کنید.
  رحمت خدا به حضرت ایت الله سیستانی ونماینده محترم ایشان که به جای ساختن بناهای تکراری وبی فایده وکم استفاده چنین مرکز مهمی را در قم ایجاد کردند
  درود بر پزشکان زحمتکش این مرکز.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.