مسئولان، به امور معلولان اهتمام بیشتری داشته باشند

آیت اللّه العظمی موسوی اردبیلی
مسئولان، به امور معلولان اهتمام بیشتری داشته باشند

حضرت آیت اللّه موسوی اردبیلی دوشنبه 7 شهریور در دیدار نمایندگان معلولان ایران، با بیان این که مسئولان باید نسبت به امور معلولین اهتمام بیشتری داشته باشند، گفتند: معلولان نباید امید خود را از دست بدهند.
به گزارش مرکز خبر حوزه، معظم له در دیدار صمیمانه نمایندگان معلولین ایران که برای برپایی اردوی یک روزه به قم سفر کرده بودند، ضمن تقدیر از برگزاری اردوهایی برای معلولان، گفتند: تمامی کسانی که در عرصه خدمت به معلولان تلاش می کنند، از اجر و پاداش عظیمی نزد خداوند متعال برخوردار هستند.
این مرجع تقلید با بیان این که معلولان باید به توانایی های خود اعتقاد و باور پیدا کنند، اظهار داشتند: مسئولان هم می بایست نسبت به امور معلولان اهتمام بیشتری داشته باشند. معظم له، پس از شنیدن مشکلات نمایندگان معلولان ایران در خصوص وضعیت سخت امرار و معاش معلولان، گفتند: همه جامعه باید درگیر این امر خیر شوند و از افراد خیر در این زمینه استفاده شود.
ایشان ضمن تقدیر از خیرین مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، تصریح کردند: گرچه ممکن است معلولان، دچار محدودیت هایی شوند، اما مهم این است که با ایمان به خدا، امید خود را از دست ندهند و برای آینده ای بهتر تلاش نمایند.
حضرت آیت اللّه موسوی اردبیلی در پایان با دعای خیر برای همه معلولان کشور، ابراز امیدواری کردند تمام مشکلات افراد دارای معلولیت در سطح جامعه برطرف شود.
دیدار معلولان با مراجع عظام، روحیه بخش است
برپایه همین گزارش محمدرضا قربان زاده از مسئولان اردوی یک روزه معلولان مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد در قم، در این دیدار با اشاره به مشکلات زیاد معلولان، گفت: این روحیه باید در همه مردم و معلولان به وجود بیاید که معلولیت پایان زندگی نیست، بلکه شروع یک زندگی جدید است؛ که در این صورت بسیاری از مشکلات معلولان حل خواهد شد.
وی افزود: مسئولان هم باید توجه ویژه ای به این قشر داشته باشند. گرچه تلاش هایی در این زمینه صورت گرفته است، اما باید اذعان داشت که کافی و در حد مطلوب نبوده است. نماینده معلولان مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد هم چنین با اشاره به نقش علما و روحانیون در امید و روحیه بخشی به معلولان، تصریح کرد: برگزاری اردوهای زیارتی و دیدار با مراجع عظام و علما، تحول عظیم روحی در معلولان ایجاد می کند. وی در پایان با بیان این که در این دیدارها، خواهان دعای خیر همه مراجع و علما برای معلولان کشور هستیم، خاطرنشان کرد: علما و روحانیون می توانند با رهنمودهای اثرگذار خود، نگرش جامعه را نسبت به معلولان تغییر داده و مسئولان را به سمت و سوی برطرف کردن هر چه بیشتر مشکلات معلولان، ترغیب کنند.

منبع: مجله افق حوزه، 16 شهریور 1390، شماره 319

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.