قابل توجه نابینایان، ناشنوایان و معلولین حرکتی عزیز

در دهه‌های اخیر کارشناسان امور معلولان به این نتیجه رسیده‌اند که حلّ مشکلات بدون بانک اطلاعات ممکن نیست؛ زیرا سامان‌دهی به امور اجتماعی، فرهنگی، معیشتی و اقتصادی، تحصیلی و آموزشی، فردی و خانوادگی در جامعه معلولان، بدون اطلاع‌رسانی و گردش مطلوب اطلاعات، عملیاتی نخواهد شد. اطلاعات پیوند دهنده بخش‌های جامعه هدف و به مثابه چَسب برای اعضاء جامعه عمل می‌کند.
جامعه‌ای موفق است که اعضاء آن مرتبط‌تر و متصل‌تر و نسبت به خواسته‌ها و نیازهای یکدیگر حساس‌تر و آگاه‌تر و نسبت به یکدیگر هم‌افزایی داشته باشند. همه اینها با ایجاد بانک اطلاعات معلولان تحقق می‌پذیرد.
دفتر فرهنگ معلولین پس از بررسی‌های کارشناسانه در مورد آسیب‌ها و مشکلات و موانع موجود در جامعه هدف به این نتیجه نایل گردید که بانک اطلاعات حلّال بسیاری از مشکلات و راه‌کار نهایی بیشتر معضلات موجود در جامعه معلولان است.
تجربه کشورهایی که توانسته‌اند مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی توان‌خواهان را به حداقل برسانند نشان می‌‌دهد، از فعال‌سازی چرخه اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی اطلاعات و در پی آن فرهنگ‌سازی و بسیج افکار عمومی بهره برده‌اند. در واقع بدون استمداد از این شیوه نمی‌توان به حلّ ریشه‌ای معضلات و مشکلات مددجویان نائل آمد.
انتشار اطلاعات مندرج در این بانک در همه مراحل تابع حقوق صاحبان اطلاعات است. اطلاعاتی که صاحبش نمی‌خواهد نمایش داده یا ذخیره شود، دقیقاً به خواست او عمل می‌شود. از این‌رو به هنگام ارسال اطلاعات، خواسته‌ها و منویات خود را کتباً اعلام فرمایید.
البته در مورد اطلاعات کاملاً شخصی مانند شماره تلفن و آدرس پستی افراد، اصل بر عدم نمایش عمومی آنها است. اینگونه اطلاعات در فرم‌های محرمانه در بانک ذخیره می‌شوند ولی در نمایش عمومی قابل مشاهده نیست. افراد و مؤسساتی که خواستار اطلاعات شخصی افراد مندرج در بانک هستند، به صورت موردی و کتبی با مدیریت بانک مکاتبه نمایند تا پس از بررسی و کسب اجازه، اطلاعات تقدیم شود.

www.DataDisability.com

این مرکز درصدد است از طریق انتشار دانشنامه معلولان توانایی‏ ها و استعدادهای آنان را به جهانیان، مراکز علمی و پژوهشی، هنرکده ‏ها و سازمان‏های مهم جهانی مانند یونسکو معرفی کند. همچنین ارسال تقدیرنامه و هدایای مناسبتی در برنامه دفتر فرهنگ معلولین می‏ باشد. از اینرو خواهشمندیم معلولان موفق عزیز مشخصات خود را در وب سایت بالا جستجو و در صورت نبودن و یا به منظور افزودن اطلاعات جدید، زندگینامه و رزومه خود را به ایمیل مرکز ارسال نمایند.
info@handicapcenter.com