کتاب «از خواستگاری تا تولد فرزند» ویژه ناشنوایان رونمایی شد

کتاب «از خواستگاری تا تولد فرزند» ویژه ناشنوایان رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب ویژه ناشنوایان «از خواستگاری تا تولد فرزند» با حضور اباذر جعفری (مدیرکل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم)، حجت الاسلام محمد فراهانی (سرگروه تبلیغ تخصصی موسسه مهرورزان)، خانم رفیعی (روانشناس و مدرس کارگاه های خانواده)، محمد نوری (مدیرعامل دفتر فرهنگ معلولین) و مهدی پهلوانی ستوده (مدیر کل بهزیستی استان قم) همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در سالن رضوان معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام فراهانی اظهار داشت: این گروه علاوه بر فعالیت های تبلیغی، کمیته‌های ویژه ای برای تدوین کتب دینی مخصوص ناشنوایان دایر کرده است که کتاب مذکور پنجمین اثر تولیدی این گروه می باشد.
در ادامه خانم رفیعی با بیان تجربیات خود در کارگاه های مشاوره ویژه ناشنوایان، بر اهمیت پرداختن به این موضوع اشاره کردند و افزود: عدم وجود مشاوران مسلط به زبان اشاره یکی از مشکلات اصلی ناشنوایان‌می باشد زیرا راه ارتباط مستقیم بین مشاور و ناشنوا و بدون استفاده از مترجم بر موضوع رازداری و امنیت روانی ناشنوا کمک شایانی می کند.
محمد نوریدر ادامه این جلسه اظهار داشت: برای رفع نیازمخاطبین ناشنوا نیازمند تالیف چند کتاب در ماه می باشیم تا این قشر نیز مانند دیگر مخاطبین از معارف اسلامی بهره مند گردند.
در پایان این جلسه مهدی پهلوانی ستوده از مناسب سازی همه امکانات برای معلولین خبر داد و گفت: همه تصور می‌کنند خدماتی شهری را باید مناسب سازی کنیم در حالی که یکی از راه های آن، تسهیل در امر کتاب و کتابخوانی برای معلولین است، باید برای ناشنوایان‌ کتب مناسب تالیف کرد و یا برای نابینایان با کتاب صوتی یا خط بریل این عزیزان را یاری نمود.

کتاب «از خواستگاری تا تولد فرزند» اثر «حجت الاسلام حسن گلعزار» نویسنده گلستانی بوده که با موضوع آموزش سبک زندگی ساده برای ناشنوایان منتشر شده است.
در کتاب خواستگاری تا ازدواج، آموزش سبک زندگی که حاصل چند سال تبلیغ در جمع ناشنوایان سراسر ایران و سوالات و دغدغه‌های ناشنوایان در خصوص زندگی و حاشیه‌های آن است، جمع‌آوری و تدوین شده است.
حسین گلعزار نویسنده کتاب، علاوه بر مسائل فقهی به زبان اشاره تسلط کامل دارند و کارشناس روانشناسی است.
روش کار کتاب وی به صورت تالیفی بوده و در ۱۶۰ صفحه توسط انتشارات نوروزی منتشر شده است.
این اولین و تنها کتاب موجود در این موضوع بوده که با زبانی ساده و مناسب‌سازی شده ویژه ناشنوایان چاپ شده است.
در این کتاب سعی بر آن است از کلماتی استفاده شود که در دایره لغات ناشنوایان برای آن، زبان اشاره مخصوص به کار رفته باشد و از این جهت کتاب خاصی محسوب می‌شود که چهار بار بازنویسی شده است.

           

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.