نکوداشت و تکریم استاد علی نظامی همدانی

بزرگداشت و تکریم استاد روشندل
حجت الاسلام والمسلمین علی نظامی پور همدانی

دفتر فرهنگ معلولین، 18 آذر 1400

حجت الاسلام والمسلمین علی نظامی‌پور متولد 1326 است که در کودکی بر اثر اختلال چشمی، نابینا شده است. ایشان در شهر همدان مشهور است، حداقل نخبگان و فرهنگی‌های این شهر سخنرانی‌های او را دیده‌اند و تسلط او بر دانش و فرهنگ را به عیان مشاهده کرده‌اند. از این‌رو موضوع بزرگداشت ایشان با استقبال مواجه گردید.
روز چهارشنبه 17 آذرماه 1400 گروهی به همراه استاد نظامی‌پور از همدان بار سفر را تحمل کرده و به قم آمدند. صبح پنجشنبه ساعت 10 مراسم در سالن دفتر فرهنگ معلولین برگزار گردید. پس از قرائت قرآن کریم توسط آقای رضوی، آقای گرجی به عنوان مجری خیر مقدم گفت و برنامه را اعلام کرد. همچنین در چند جمله شخصیت استاد را معرفی و گزارشی از فعالت‌های استاد ارائه کرد.
سپس مدیر دفتر فرهنگ معلولین، محمد نوری با عرض خوش‌آمد گویی به مهمانان استاد را ادامه افراد دارای معلولیت که در طول تاریخ در تمدن‌سازی و فرهنگ‌سازی مشارکت داشته‌اند، معرفی کرد و او را از افتخارات جامعه ایران و جامعه تشیع دانست و از همگان خواست تا اگر خاطره، مقاله، عکس و مدرکی مرتبط با ایشان دارند ارائه کنند تا کتاب اصلی درباره ایشان وزین و با محتوایی مطلوب آماده نشر شود.
پس از سخنرانی آقای محمد نوری، از آقای رضوی مهر دعوت شد تا دقایقی مستفیض کنند. ایشان هم درباره اندیشه‌ها و خدمات علمی استاد در زمینه تربیت طلاب و شاگردان مطالبی عرضه کرد.
در ادامه استاد علی نظامی همدانی برای دریافت لوح تقدیر و سخنرانی دعوت شد. تعدادی از بزرگان و فضلای شهر هدان و گروهی از آیات و فضلای قم، لوح تقدیر را به ایشان تقدیم کردند و استاد دقایقی درباره اهل بیت (ع) و نقش این خاندان در فرهنگ و اعتقادات جامعه سخنرانی کرد.
ساعت یازده و نیم ختم جلسه اعلام شد و اعضای ستاد بزرگداشت همراه با استاد نظامی‌پور به دفتر حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی در مجتمع خیام رفتند.
پس از نماز و صرف نهار جناب آقای شهرستانی دقایقی را برای میهمانان صحبت کرد و نیز آقای رضوی مهر به معرفی شخصیت و فعالیت‌های استاد نظامی‌پور پرداخت. ساعت دو و نیم بعدازظهر مراسم به پایان رسید.
این نشست مقدماتی برای همایش تکریم استاد نظامی‌پور بود و امید است همایش اصلی ایشان در سطح ملی در سال 1401 برگزار گردد.

       

       

       

       

       

فیلم/ پژوهش با چشمان بسته (خبرگزاری رسا)

مراسم نکوداشت استاد علی نظامی همدانی برگزار شد (خبرگزاری حوزه)

مراسم نکوداشت استاد علی نظامی همدانی (سایت جمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم)

تصاویر/ مراسم نکوداشت استاد علی نظامی همدانی (خبرگزاری حوزه)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.