برگزاری دومین جشنواره وصال مقدس در کاشان

برگزاری دومین جشنواره وصال مقدس در کاشان ویژه معلولان

دبیر جشنواره وصال مقدس کاشان از برگزاری دومین برنامه این جشنواره ویژه معلولان کم توان جسمی همزمان با میلاد امام حسن عسکری(ع) خبر داد.
«حسن نبوی زاده» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شمال استان اصفهان گفت: همزمان با سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) دومین جشنواره وصال مقدس ویژه اقدام عملی ازدواج معلولین در هتل الماس شهر کاشان برگزار شد.
دبیر جشنواره وصال مقدس کاشان افزود: در این جشنواره که با حضور مسئولان محلی و خانواده معلولین برگزار شد، ۶ زوج معلول کم توان جسمی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل زندگی مشترک خود را جشن گرفتند.
نبوی زاده ادامه داد: جشنواره وصال مقدس ویژه اقدام عملی ازدواج با هدف ترویج فرهنگ ازدواج صحیح و آسان ، حمایت و توجه ویژه به افراد با نیازهای ویژه و تقویت ظرفیت اجتماعی معلولان برگزار شد و برگرفته از دو فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص فعالیت های فرهنگی مذهبی و اقدام عملی ازدواج است.
دبیر جشنواره وصال مقدس کاشان تصریح کرد: در حقیقت ما نیازمند این هستیم تا این عزیزان که به ظاهر معلول اما در باطن دارای قدرت نامحدود فکری و قلبی هستند را در تمام مراحل زندگی حمایت کنیم چرا که بسیاری از این افراد ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه مشاغل اقتصادی و کارآفرینی دارند که باید به این انرژی نهفته توجه شود و با به کار گیری آن ها هم کمکی به پیشرفت جامعه کرد و هم فرهنگ پذیرش و ورود هرچه بیشتر این افراد در اجتماع را تقویت کرد.
نبوی زاده افزوود: شاید برگزاری این مراسم قدمی نخست برای توجه به نیاز های به حق این دوستان باشند. بی شک این مراسم به عنوان مراسمی نمادین علاوه بر حفظ رسالتش برای شادباش امر ازدواج این فرشتگان زمینی می تواند تریبونی برای بیان نیاز ها و دردمندی های این قشر باشد که با تمام سختی های موجود آبرو مندانه و قدرتمند به زندگی ادامه می دهند و بی توجه به آسیب جسمی شان پایا پای دیگر مردمان گام برمی دارند.
دبیر جشنواره وصال مقدس کاشان تصریح کرد: اجرای مراسم قرائت خطبه عقد، اهدای سفر زیارتی مشهد مقدس و دو تخته فرش و هدایای نقدی به هر یک از زوج های جوان و اجرای جشن تولد ۸ معلول از دیگر برنامه های این جشن معنوی بود.
نبوی زاده ادامه داد: این برنامه با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و انجمن خیریه حمایت از کم توانان ذهنی و جسمی نور امید کاشان برگزار شد.

منبع: سایت شبستان، 23 آبان 1400

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *