معلولان روزنامه نگاری یاد می گیرند

مشاركت دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها در جشنواره همام
معلولان روزنامه‌نگاری یاد می‌گیرند

تفاهم‌نامه همکاری دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها و دبیرخانه جشنواره همام به امضا رسید که بر اساس آن، دوره روزنامه‌نگاری برای معلولان کشور برگزار می‌شود.
مشاركت دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها در جشنواره همام/ معلولان روزنامه‌نگاری یاد می‌گیرند
به گزارش ایکنا، دومین جشنواره ملی مهارت‌های هنری افراد توانیاب «همام» در سال جاری برگزار می‌شود. در همین راستا تفاهم‌نامه همکاری دوجانیه بین محمدرضا مشهدی، دبیر جشنواره همام و گیتا علی‌آبادی مدیر كل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضا رسید.
بر اساس بخشی از این تفاهم‌نامه، دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های وزارت ارشاد متعهد شد ضمن مشاركت فعال در دومین جشنواره ملی همام نسبت به تخصیص سهمیه دوره‌های روزنامه‌نگاری و خبرنگاری برای جامعه افراد توانیاب (معلول) اقدام کند.
این تفاهم‌نامه در پنج بند با هدف كمك به ارتقای سطح مهارت‌های فردی توانیابان و خانواده‌های آنان و در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی تنظیم و به امضاء طرفین رسیده است.
لازم به ذکر است در جلسه امضای این تفاهم‌نامه، علی‌آبادی، مدیر كل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها و مریم امیدی، معاون این دفتر از مؤسسه متوسلین به امام رضا(ع) بازدید و از نزدیك با برخی طرح‌ها و خدمات این خیریه مانند طرح ازدواج آسان و كتابخانه تخصصی آشنا شدند.
یادآوری می‌شود، دومین جشنواره ملی مهارت‌های هنری افراد توانیاب كشور در دهه اول اسفندماه به مدت یك هفته در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

همکاری مؤسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) و جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی
همچنین تفاهم‌نامه همكاری میان خیریه متوسلین امام رضا‌(ع) و جهاد دانشگاهی علامه طباطبایی طی نشستی منعقد شد.
در حاشیه امضاء این تفاهم‌نامه، محمدرضا مشهدی، دبیر دومین جشنواره ملی همام با بیان اهمیت این جشنواره، خواستار مشاركت علمی و تولید سند پژوهشی در حوزه خدمات و آسیب‌های جامع معلولین و خانواده‌های آنها توسط جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی شد.
مهری سادات موسوی، رئيس جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبايی نیز ضمن استقبال از همكاری‌های مشترک بر ضرورت نگاه و پرداخت علمی در بخش معلولان جهت كاهش آلام جامعه هدف تاكید كرد.
این تفاهم نامه در شش بند تنظیم و به امضاء طرفین رسید که برگزاری كارگاه‌های آموزشی و حضور مؤثر در دومین جشنواره ملی «همام» از موارد ذكر شده در این تفاهم نامه است.

منبع: ایکنا، 26 آبان 1400

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *