لایو اینستاگرام با موضوع کتاب و کمپین

لایو اینستاگرام با موضوع کتاب و کمپین

پنجشنبه 18 دی 1399 ساعت 20 لایو در برنامه اینستاگرام به مدت 80 دقیقه با موضوع “کتاب و کمپین” در پیج کمپین پیگیری حقوق معلولان برگزار شد. در این برنامه آقای محمد نوری مدیر عامل دفتر فرهنگ معلولین به پرسش های آقای بهروز مروتی و سایر شرکت کنندگان پاسخ داد و درباره موضوع برنامه و افزایش آگاهی جامعه معلولان بحث های مفیدی انجام شد.
علاقه مندان می توانند فیلم کامل این نشست را در بخش IGTV برنامه اینستاگرام مشاهده نمایند.

کتاب و کمپین
هر دو با حرف کاف شروع می‌شود ولی این دو واقعاً چه نسبتی با هم دارند؟ کتاب به عنوان مظهر آگاهی و عامل معرفت و کمپین به عنوان نماد حق خواهی معلولین ایران، ارتباط ذاتی و درونی با یکدیگر دارند.
پیشرفت اجتماعی معلولان مثل اشتغال، معیشت و رفاه آنان وابسته به این است که آنان متعهدانه حضور و مشارکت داشته و خواهان حقوق خود باشند. معنای اصلی کمپین هم همین نکته است؛ یعنی حضور و مشارکت همگانی. اما حضور و مشارکت یا کمپین نیاز به موتور محرک و فعال‌ساز دارد، این چیزی نمی‌تواند باشد مگر آگاهی و درک و فهم شرایط.آگاهی، تعهد و وظیفه‌شناسی را درپی خواهد داشت و تعهد به مشارکت و کمپین می‌انجامد. کتاب، دست مایه آگاهی و شعور است و شعور، شورآفرینی و حضور متعهدانه را به وجود می‌آورد. بنابراین پیوند و رابطه کتاب و کمپین قابل انکار و تردید نیست.
کتاب داستان و رمان یا مطالبی درباره جامعه هدف و مشکلات آن یا مجموعه‌ای از شعر یا زندگی‌نامه شخصیت الگوساز است، همه اینها شناخت و باور را رشد می‌دهد، رشدی که افراد رشید را می‌سازد و با کنار هم قرار گرفتن این افراد، رشادت‌هایی را فراهم می‌سازد. در نهایت بسیج افکار عمومی به جنبش مطالبه حقوقی منجر خواهد شد. و میوه این فعالیت‌ها، زندگی مطلوب، اشتغال و کسب و کار خوب، موقعیت اجتماعی و جامعه فاقد تبعیض برای معلولان است.

مسائل مطرح شده:
‌تناسب و نسبت کتاب و کمپین
تعارض و تفاوت در عملکرد کتاب و کمپین
نقش تشکلها در آگاهی معلولان
حمایت حاکمیت از آثار فرهنگی در حوزه معلولیت
نقش کتاب و آگاهی در احقاق حقوق افراد دارای معلولیت

             

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *