نشست «آسیب شناسی انعکاس رسانه ای معلولیت»

نشست «آسیب‌شناسی انعکاس رسانه ای معلولیت»

یکشنبه 14 دی ماه 1399 ساعت 10 تا 13 نشستی با حضور مدیریت خبرگزاری ایسنا در استان قم آقای محسن صفری و چند تن از خبرنگاران این خبرگزاری و نیز مدیریت دفتر فرهنگ معلولین در محل دفتر فرهنگ معلولین برگزار شد. موضوع این نشست «آسیب‌شناسی انعکاس رسانه‌ای معلولیت» بود و درصدد بودند به بررسی مشکلات و ناتوانی‌های رسانه‌های ایران در زمینه توانمندسازی و فرهنگ‌سازی و پیشرفت فرهنگی ـ اجتماعی معلولان بپردازند.
ابتدا آقای محمد نوری به معرفی دفتر فرهنگ معلولین به عنوان یک مرکز که در درون خود چندین رسانه دارد، پرداخت و گفت: این دفتر از آغاز به فرهنگ‌سازی برای معلولین اقدام کرد و در عرصه‌های مختلف فرهنگی فعالیت کرده است.
در ادامه آقای بهروز مروتی مدیر کمپین پیگیری حقوق معلولان از طریق خط تلفن در جلسه حاضر شد و حدود نیم ساعت به معرفی کمپین و مشکلات رسانه‌ها در زمینه همراهی نکردن با جریان مطالبات حقوقی مردم ایران صحبت کرد. ایشان علاوه بر اشکالات راه کارها را هم گفت.
سپس آقای سید محمد صادقی مدرس دانشگاه و فعال اجتماعی حوزه معلولیت از طریق خط تلفن درباره ضرورت رسانه‌ای شدن فعالیت‌های معلولان سخن گفت، آنگاه موانع و مشکلات را معرفی کرد و برای رفع این مشکلات راه کارهایی را هم بیان کرد.
سپس آقای صفری مدیر ایسنا در استان قم درباره نقش این خبرگزاری در پیگیری امور معلولان سخن گفت. آقای مهدی احمدی و خانم ها مهتاب ابرقویی و الهام ردکا از خبرنگاران ایسنا نیز در این نشست حضور داشتند.

     

بازدید خبرنگاران ایسنا از دفتر فرهنگ معلولین قم

ظلمی که هر روزه به معلولان می کنیم و باور نداریم!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *