86 نابینا داوطلب آزمون دکتری

گفتگو با سخنگوی سازمان سنجش کشور
86 نابینا داوطلب آزمون دکتری

با وجود همه گیری کووید 19، برگزاری آزمونهای سراسری به چالش این روزهای مسئولان تبدیل شده است. فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش کشور در باره تعداد شرکت کنندگان نابینا در آزمون دکترا و کارشناسی ارشد می گوید.
به گزارش ایران سپید با وجود همه گیری کووید 19، برگزاری آزمونهای سراسری به چالش این روزهای مسئولان تبدیل شده است. فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش کشور در باره تعداد شرکت کنندگان نابینا در آزمون دکترا و کارشناسی ارشد می گوید: در آزمون دکترای امسال، 86 داوطلب نابینا داریم و در آزمون کارشناسی ارشد، 299 داوطلب.

س: برگزاری آزمون دکترا و ارشد به چه روزهایی محول شد؟
ج: آزمون دکترا به پنجشنبه نهم مرداد و آزمون کارشناسی ارشد به روزهای پنجشنبه و جمعه 16 و 17 مرداد ماه موکول شد. سایر آزمونها در تاریخهای گفته شده قبلی برگزار خواهند شد یعنی کنکور سراسری در پنجشنبه و جمعه 30 و 31 مرداد و آزمون کاردانی به کارشناسی و فنی و حرفه ای در روز جمعه 14شهریور ماه برگزار خواهند شد.

س: در شرایطی که بر اساس پروتکلهای بهداشتی قرار است فاصله داوطلب و منشی او بیش از یک متر باشد این فاصله گذاری چگونه انجام می شود تا مزاحمتی برای داوطلبان دیگر ایجاد نشود؟
ج: فاصله داوطلب و منشی در حد فاصله استاندارد خواسته شده خواهد بود اما اینکه بخواهیم برای هر داوطلب یک اتاق در نظر بگیریم در برخی از حوزه ها مقدور نیست البته امسال چون تعداد داوطلبان خیلی بالا نیست ممکن است در اکثر حوزه ها این اتفاق بیفتد اما در شهرهایی که تعداد بیشتر است فاصله بین داوطلبان بیشتر از سال گذشته است و با همدیگر تداخل ندارند.برای داوطلبان نابینا چون سالهای گذشته تسهیلاتی در نظر گرفته شده به عنوان مثال، داوطلبان نابینایی که می توانند از خط بریل استفاده کنند سوالات را به صورت خط بریل دریافت می کنند و برای آنهایی که کم بینا هستند سوالات با فرمت درشت تری چاپ شدهاست.

س: گفته شده امسال امکان دارد آزمون سراسری در فضای باز برگزار شود آیا این فرض هنوز برقرار است؟
ج: این تنها یک پیشنهاد بود. با کارشناسیهای انجام شده مشخص شد زیرساختهای برگزاری آزمون در فضای باز مهیا نیست و آزمونها اینگونه برگزار نخواهد شد.

منبع: سایت روزنامه ایران سپید، 27 تیر 1399

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *