ملاقات با معاونت فرهنگی کمیته ملی پارالمپیک ج.ا.ا

ملاقات با معاونت فرهنگی کمیته ملی پارالمپیک ج.ا.ا
و بازدید از موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک

دفتر فرهنگ معلولین

سه‌شنبه 24 تیرماه 1399 به کمیته ملی پارالمپیک رفتیم و علاوه بر بازدید از موزه و کتابخانه و مرکز اسناد، با معاون محترم فرهنگی آقای حسینی مراد آبادی و آقای مسعود اشرفی بحث و گفت‌وگو داشتیم.
ساعت 11 به محل کمیته ملی پارالمپیک رسیدیم. این تشکیلات در خیابان سئول شمالی واقع است. حدود نیم ساعت موزه، آرشیو و کتابخانه را بازدید کردیم و سپس به اتاق معاونت فرهنگی حجت الاسلام حسینی رفتیم و در چند زمینه با ایشان بحث و همفکری شد:
ـ اهمیت ورزش در معلولان و ضرورت ترویج و توسعه ورزش در جامعه معلولان.
ـ اقدامات فرهنگی، آموزش، تولید کالاهای فرهنگی به منظور ترویج ورزش.
ـ کتاب به عنوان یک سامانه اساسی برای فرهنگ‌سازی و ترویج ورزش معلولیتی.
ـ جمع‌آوری اطلاعات ورزش افراد دارای معلولیت و تنظیم و بازنگاری به منظور استفاده همگانی از این اطلاعات به منظور توسعه ورزش همگانی و قهرمانی.
پس از این بررسی‌ها و بیان نظرات و دیدگاه‌ها قرار شد دفتر فرهنگ معلولین طرح‌هایی ارائه و همکاری کند تا اقدامات و تولیدات فرهنگی در زمینه‌های مزبور توسعه یابد. همچنین برای تسریع در نیل به این هدف قرار شد یک تفاهم‌نامه بین طرفین امضاء گردد و پس از تصویب طرح‌نامه‌ها، عملیات آغاز گردد.

موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک
این موزه مکانی برای معرفی و تعمق در تاریخ ورزش ها، پهلوانی ها ، ارزش ها ، پیروزی ها،شکست ها، رویاها و روایت ها در عرصه ورزش کشور است.هدفاصلی موزه، حفاظت و صیانت از میراث ورزش ایران است،همچنین ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی وانتقال مفاهیم و آموزه هایی چون آیین جوانمردی و آیین المپیزم، پویایی، خلاقیت و تداوم پارالمپیک شعار (روح در حرکت) از اهداف دیگر این موزه است.
موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک شامل سه طبقه به مساحت 2500 متر مربع می باشد. حدود 500 متر مربع این فضا شامل فضای ورودی در طبقه همکف و 2000 مترمربع آن در دو طبقه (هر طبقه 1000 متر مربع) برای نمایش اشیا وافتخارات و خاطرات و معرفی تاریخ ورزش ایران و تاریخ المپیک و پارالمپیک و بسیاری دیگر است.

         

           

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *