ایران در جشنواره جهانی «ناتوانان ۲۰۲۰ توکیو» شرکت می کند

با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن؛
ایران در جشنواره جهانی «ناتوانان ۲۰۲۰ توکیو» شرکت می‌کند

با هماهنگی و پیگیری رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن، حضور پُررنگ ایران در جشنواره جهانی ناتوانان و معلولان paralymart 2020 توکیو انجام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، موضوع امسال جشنواره «صلح» در نظر گرفته شده و علاقه‌مندان می‌بایست تا تاریخ روز سه‌شنبه ۱۰ تیرماه سال جاری مصادف با ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ نسبت به ثبت نام و معرفی اثر بر اساس مشخصات اعلامی اقدام کنند.
از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن و با همکاری اداره‌کل همکاری فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فراخوان این جشنواره ارسال شده که علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت مربوطه نسبت به درج اثر، ثبت نام و … اقدام کنند.
در همین ارتباط وب‌سایت انگلیسی به آدرس https://en.paralymartwc.com/wc2020-info برای آشنایی با شرایط این جشنواره و آدرس https://en.paralymartwc.com/ برای ثبت نام معرفی شده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به این آدرس‌ها، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
لازم به ذکر است که در فراخوان جشنواره مشخصات و شرایطی همچون آثار هنرمندان ناتوان و معلول می‌تواند هم فردی باشد و هم به صورت گروهی، گواهی معتبر مبنی بر دارا بودن معلولیت و … ذکر شده و اندازه اثر و تصویر هم می‌تواند از آ-۴ معادل ۲۱۰ x ۲۹۷ تا آ-۰ معادل ۸۴۱ x ۱۱۸۹ و اندازه تصاویر دیجیتالی برای ثبت در سایت هم حداکثر ۱۵ مگابایت در نظر گرفته شده است.
آثار مورد قبول در این دوره شامل مدادهای رنگی، رنگ‌های اکریلیک، آب‌رنگ‌ها، رنگ‌های روغن، یا کاردستی کاغذ، تصویر چاپ ‌نقش چوبی (آجرک)، خوش‌نویسی، تصویر گلدوزی (با دست) است که باید به همراه اطلاعاتی به زبان انگلیسی شامل نام و نام خانوادگی، تخلص، نوع معلولیت، کشور سکونت، آدرس محل سکونت، شماره تلفن و موبایل (تلفن همراه) در سامانه ثبت شود و تنها آثاری که با موضوع «صلح» باشند، مورد پذیرش قرار می‌گیرد.
رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن در بخش مسابقه، جایزه یکی از برندگان بخش نهایی را بر عهده گرفته است. در سال ۲۰۱۸ هم که جشنواره با موضوع «جشن و جشنواره» برگزار شده بود، رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و سازمان بهزیستی بیش از ۲۰۰ اثر را به جشنواره ارائه کرد که در نهایت ۶ اثر به بخش نهایی و ۵۰ اثر در کتاب جشنواره به چاپ رسید و در میان ۴۱ کشور شرکت‌کننده بالاترین حضور به جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت.

منبع: سایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ۲۴ فروردین ۱۳۹۹

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *