سومین رویداد رعد تاک در مجتمع رعد برگزار شد

اجتماع مفاخر جامعه توان‌یابان در رعد تاک 3

رویداد رعد تاک که با هدف تغییر نگرش جامعه به موضوع معلولیت و توسعه دسترسی‌های فیزیکی و اطلاعات توان‌یابان برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود در سومین نوبت میزبان چند شخصیت علمی، اقتصادی، ورزشی و حقوقی توان‌یاب بود.
به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ سومین رویداد رعد تاک پس از مدت‌ها برنامه‌ریزی اجرا شد و در این مراسم ابتدا، سهیل کوچکی مبتکر باشگاه دوچرخه سواری کوهستان( ماناسلو) و مجری گردشگری ورزشی با اشاره به سوابق وفعالیت‌های ورزشی خود، افزود: در سیر طبیعی زندگی که شامل: تحصیل مدرسه، دبیرستان، دانشگاه، سربازی و کار بود، هیچگاه از ورزش جدا نبودم و در همین فعالیت‌های ورزشی از کوهنوردی به دوچرخه سواری طبیعت روی آوردم و پس از آشنایی با همسرم در باشگاه دوچرخه سواری و ازدواج با او، تورهای گردشگری ورزشی اجرا کردم که در یکی از تورها در شهر شیراز مینی‌بوس ما واژگون شد و 3 ماه پیش از ناحیه 2 پا دچار معلولیت شدم.
وی افزود: در این مدت هرگز پا ننشستم واطمینان دارم روزی با دوچرخه‌ای که با دست حرکت خواهد کرد، تلاشم را ادامه می‌دهم.
دکتر روزبه پیروز مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران با اشاره به معلولیتی شدیدی که از بدو تولد با او همراه بود و با وجود نظر پزشکان که می‌گفتند این کودک هرگز نمی‎توان راه برود، افزود: مادر، مادربزرگ و خانواده من هرگز این نظریه پزشکان را نپذیرفتند و باتمرینات ابتدایی ن زمان درتقویت پاهایم کوشش می‌کردند.
وی با اشاره موقعیت‌هایی که در دانشگاه هاروارد در ایالت ماساچوست و دانشگاه استنفورد در دوران تحصیل بدست آورده، گفت: توجهب ظرفیت افراد دارای معلولیت از آنجاکه آنها با مشکلات و محدودیت‌های این پدیده مبارزه می‌کنند، موجب افزایش قدرت جامعه و کشور می‌شود.
سومین سخنران این مراسم دکتر بهاره هنرپرور بودکه استاد و شیمیدان برجسته دانشگاه‌های آفریقای جنوبی بود.
دکتر هنر پرور با اشاره به ارتباطی که از 20 سال پیش با مجتمع رعد برای آشنایی با فنون کامپیوتر آن زمان داشته است، افزود: از آنجاکه به علم شیمی بسیار علاقه داشتم، کامپیوتر و نقاشی را در رعد دنبال کردم و نمایشگاه‌هایی از آثار نقاشیم در آن زمان برگزار کرده‌ام.
وی با اشاره نظریه پایداری انرژی، گفت: با استفاده از این نظریه، افراد دارای معلولیت اگر حرکت محدودی دارند، می‌توانند با اراده و انگیزه بیشتر محدودیت‌های جسمی و حرکتی خود را جبران کنند.
در قسمتی از این مراسم ژوبین علاقه‌بند مدیرعامل شرکت اسنپ با اشاره به سوابق همکاری‌های موفق شرکتش با مجتمع رعد، افزود: 2 سال پیش در مراسمی که به رعد دعوت شدم آماری بیان شد که 2000 راننده دارای معلولیت در اسنپ مشغول به کار هستند و امروز این آمار به 11000 نفر رسیده و مجموع هزینه‌ای که شرکت اسنپ از محل عدم دریافت کمیسیون رانندگان دارای معلولیت و تخفیف به مسافران دارای معلولیت دریافت نکرده است، بالغ بر 20 میلیار تومان است.
در بخش دوم رویداد رعد تاک سحر تهرانی فرد وکیلی دعاوی حقوقی شرکت کافه بازار که با وجود نابینایی به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد و زبان فرانسه را هم در حد خواندن و نوشتن اشراف دارد، از بی‌مهری‌های دستگاه‌های اجرایی به افراد نابینا برای جذب و همکاری گفت ودر این میان نگرش کافه بازار را که به جذب افراد توان‌یاب کمک می‌کند، قابل گسترش به سایر مراکز عنوان کرد.
مهران بیرامی ورزشگاه توان‌یاب هم که در اثر سانحه با موتور سیکلت از ناحیه دست راست دچار معلولیت شده است ،گفت: در مسابقه دو سرعت که در مجموعه آفتاب انقلاب برگزار می‌شد برای رقابت با افراد سالم از من حتی ثبت نام هم نکردند و در نهایت با رضایت کتبی خودم نه شماره دادند خط پیست من را مشخص کردند و من در قسمت چمن دویدم، اما در این مسابقه مقام اول را کسب کردم.
منبع: سایت مجتمع رعد، 17 بهمن 1398

انجام ۲۰ میلیون سفر در اسنپ به وسیله رانندگان دارای معلولیت
سومین دوره رویداد «رعد تاک» امروز با حضور چهره‌های برجسته جامعه معلولان و مدیران کسب‌وکارهای حامی افراد دارای معلولیت در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار شد.
به گزارش ایلنا، در این رویداد سهیل کوچکی، دوچرخه‌سوار بنام، داستان زندگی خود را تعریف کرد و از دوباره بلند شدنش پس از سانحه‌ای که منجر به معلولیتش شد گفت.
سومین دوره رعد تاک با حمایت شرکت اسنپ برگزار شد و ژوبین علاقبند، مدیرعامل اسنپ، یکی دیگر از سخنرانان این رویداد بود.
علاقبند در این رویداد از تمرکز اسنپ بر توانمندسازی جامعه معلولان به عنوان مسئولیت اجتماعی این تاکسی آنلاین سخن گفت.
طبق اعلام مدیرعامل اسنپ رانندگان دارای معلولیت در این تاکسی اینترنتی معاف از پرداخت کمیسیون هستند و اسنپ امروز به بستر مناسبی برای استقلال و درآمدزایی افراد دارای معلولیت تبدیل شده است.
ژوبین علاقبند درباره آمار رانندگان دارای معلولیت اسنپ عنوان کرد: «دو سال پیش در همین رویداد اعلام کردم که تعداد رانندگان دارای معلولیت اسنپ به بیش از ۲هزار نفر می‌رسد. امروز با افتخار اعلام می‌کنم که اسنپ پذیرای بیش از ۱۱هزار راننده دارای معلولیت بوده و این افراد تا کنون ۲۰ میلیون سفر اسنپی را با موفقیت به انجام رسانده‌اند. اسنپ، برای حمایت از رانندگان دارای معلولیت، از آنها کمیسیون دریافت نمی‌کند.»
علاقبند همچنین از طرح تخفیفی تاکسی اینترنتی اسنپ برای مسافران دارای معلولیت گفت: «در طرح تخفیفی که برای مسافران دارای معلولیت تا پایان امسال در نظر گرفتیم، از ۱۲ آذر امسال تا الان ۳۰هزار بار از کد تخفیف اسنپ استفاده شده است. این بدان معناست که اسنپ ۳۰ هزار بار کمک کرده تا افراد دارای معلولیت انگیزه بیرون آمدن از منزل و مشارکت اجتماعی را داشته باشند.»
بر اساس اعلام مدیرعامل اسنپ، برای فعال‌سازی این کد تخفیف ۲۰درصدی تیم‌های مختلفی در اسنپ با همه توان بسیج شدند تا بتوانند مسافران دارای معلولیت را شناسایی کنند. شورای شهر تهران شماره تلفن گروهی از افراد دارای معلولیت را در اختیار اسنپ قرار داد و اسنپ پس از فعال کردن کد تخفیف برای اطلاع‌رسانی درباره این تخفیف به افراد دارای معلولیت پیامک ارسال کرد.
علاقبند در ادامه اضافه کرد: «با توجه به اینکه شماره تلفن‌هایی که در اختیار اسنپ قرار گرفته بود کامل نبود، برای ارائه تخفیف به معلولان ساز و کاری با روابط عمومی بهزیستی در نظر گرفتیم. بر اساس این ساز و کار، افراد دارای معلولیت عضو بهزیستی اطلاعات خود را (شامل کد ملی و شماره موبایل) جهت استعلام از طریق ارسال دایرکت در شبکه‌های اجتماعی رسمی اسنپ، یا ارسال ایمیل به pr@snapp.cab و یا تماس با پشتیبانی در اختیار اسنپ قرار می‌دهند. این اطلاعات با سازمان بهزیستی چک می‌شود و در صورت تایید این سازمان کد تخفیف به این افراد تعلق می‌گیرد.»
منبع: ایلنا، 17 بهمن 1398

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *