همام

print

همام

دفتر فرهنگ معلولین

نخستین جشنواره ملی هنری ویژه هنرمندان توانیاب سراسر کشور (همام) در ۲۶ آذرماه ۱۳۹۸ در تهران خیابان ولیعصر مؤسسه فرهنگی و هنری صبا افتتاح شد. ۱۵۹ آثار هنری شامل نقاشی و دیگر تابلوهای هنری از هنرمندان دارای معلولیت در این جشنواره شرکت کرده‌اند. هزار و ۱۵۰ هنرمند توانیاب در مرحله اول جشنواره شناسایی و از میان آثار ارسالی ۸۰۰ اثر به مرحله داوری رسید و در مرحله داوری نیز ۱۵۹ اثر حائز نمایش در جشنواره شد. هنرمندان توانیاب از ۲۸ استان و ۶۰ شهر کشورمان با آثارشان در این جشنواره حضور دارند که ۳۰ درصد هنرمندان مرد و ۷۰ درصد خانم با درجات مختلفی از معلولیت و بیماری هستند.
این جشنواره اهمیت فراوان در سرنوشت معلولان کشور دارد و می‌تواند اشتغال، درآمدزایی تا معرفی توانمندی‌های آنان را سامان‌دهی نماید.
این جشنواره از ۲۶ آذر تا ۲ دی‌ماه ۹۸ ادامه دارد. کارشناس دفتر فرهنگ معلولین ۲۶ آذرماه از این نمایشگاه و جشنواره بازدید داشت و با مدیر آن آقای دکتر پاشایی‌زاده هم گفت‌وگویی انجام داد. اکنون به چند عکس اکتفاء کرده و در آینده نزدیک گزارش جامع از این جشنواره عرضه می‌کنیم.
امید است مردم و هنردوست‌ها در این جشنواره‌ مشارکت فعال داشته و با خرید آثار هنری افراد دارای معلولیت علاوه بر مساعدت به پیشرفت آنان، خود نیز به سود معتنابه برسند. به ویژه اصحاب رسانه، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حتماً به این جشنواره رفته و این پدیده مهم و مؤثر را بیشتر برای مردم اطلاع‌رسانی کنند.
*.ع.ن

           

     

افتتاحیه نخستین جشنواره ملی هنری همام/۱۵۹ اثر از هنرمندان توانیاب

اولین جشنواره ملی هنری «هُمام» ویژه اکران آثار هنری هنرمندان معلول

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *