عدم تخصیص حتی یک ریال برای اجرای قانون حمایت از معلولان

print

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق معلولان به مهر خبر داد:
عدم تخصیص حتی یک ریال برای اجرای قانون حمایت از معلولان

مدیرعامل انجمن حمایت ازحقوق معلولان بااشاره به اینکه حتی یک ریال تاکنون برای اجرای قانون جامع حمایت ازحقوق معلولان اختصاص پیدا نکره است، گفت:معلولان با مشکل تامین وسایل توانبخشی روبرو هستند.
علی همت محمودنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نشست تشکل های نهاد معلولان سمنان گفت: در این نشست انتقادهایی از عدم اجرایی شدن بخش هایی از قانون حمایت از حقوق معلولان عنوان شد که با گذشت بیش از ۸ ماه از سال متاسفانه هنوز حتی یک ریال برای اجرای بندهای این قانون اختصاص نیافته است.
وی از وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه خواست تا هر چه سریعتر نسبت به تخصیص بودجه قانون جامع حمایت از حقوق معلولان اقدامات لازم را انجام دهند.
محمودنژاد تصریح کرد: دیرهنگام تخصیص دادن بودجه سبب کاهش راندمان هزینه کرد آن می‌شود چرا که بودجه ای که می‌شود در یک سال هزینه کرد، باید در سه ماه آن هم به سرعت هزینه شود.
وی همچنین با انتقاد از زمزمه هایی در خصوص تخصیص ۷۵ درصدی بودجه بهزیستی و معلولان اظهار داشت: بر اساس برنامه ۴ و ۵ و ۶ توسعه بودجه نهادهای حمایتی باید صد درصد تخصیص پیدا کند و اگر بهزیستی و نهادهای معلولان یک نهاد حمایتی است هرگونه کسر بودجه آن یعنی کاهش کمیت و کیفیت خدمات به معلولان و مددجویان.
وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و ۴۵۰ هزار معلول در سراسر کشور منتظرند تا هر چه سریعتر رئیس سازمان برنامه و بودجه اعتبار مربوط به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان را تخصیص دهند، گفت: در حال حاضر معلولان با مشکلاتی در خصوص تامین وسایل توانبخشی مواجه هستند و مازاد مستمری معلولان مطابق با تصویب دولت در سال ۹۸ هنوز پرداخت نشده است.

منبع: مهر، ۲۴ آبان ۱۳۹۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *