دو زن معلول در میان ۱۰۰ زن تأثیرگذار ۲۰۱۹

print

دو زن معلول در میان ۱۰۰ زن تأثیرگذار ۲۰۱۹

بی بی سی فهرست بیش از ۱۰۰ زن الهام بخش و تأثیرگذار سال ۲۰۱۹ جهان را منتشر کرد که از جمله آن‌ها نویسنده ایرلندی «سیناد بورک» بود که در سخنرانی سال ۲۰۱۷ میلادی با صراحت از رنج‌های معلولیت گفت، طولی نکشید که او به یکی از با نفوذترین معلولان جهان تبدیل شد.
دو زن معلول در میان ۱۰۰ زن تأثیرگذار ۲۰۱۹«تابناک باتو» بی بی سی فهرست بیش از ۱۰۰ زن الهام بخش و تأثیرگذار سال ۲۰۱۹ جهان را منتشر کرد که از جمله آن‌ها نویسنده ایرلندی «سیناد بورک» بود که در سخنرانی سال ۲۰۱۷ میلادی با صراحت از رنج‌های معلولیت گفت، طولی نکشید که او به یکی از با نفوذترین معلولان جهان تبدیل شد و امسال نخستین شخص کوتاه قدی بود که روی جلد مجله جهانی مد و لباس «ووگ» رفت و نخستین تبلیغ صوتی خود با هدف به چالش کشیدن معلولیت را منتشر نمود.

شبکه بی بی سی همچنین شناگری به نام «بیثانی فرث» را در میان الهام بخش‌ترین‌ها انتخاب کرد. او یک شناگر است که در کودکی در استخر بزرگسالان سقوط کرده و از جراحت‌های متعددی رنج می‌برد، اما سرانجام بر ترس خود از آب غلبه کرد و با وجود کاستی‌ها در آموزش شنا، در سال ۲۰۱۲ میلادی در پارالمپیک لندن شرکت کرد و در حال حاضر چهار مرتبه، برنده مدال طلا شده و در این زمینه رکورد جهان را شکسته است. او یکی از منحصر به فرد‌ترین زنان ورزشکار انگلیسی در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو لقب گرفت. او امسال هم در قهرمانی شنای لندن دو طلا برد و به دلیل خدماتش به شنا در سال ۲۰۱۷ به عنوان عضو نشان امپراتوری بریتانیا (MBE) تعیین گردید.

منبع: سایت تابناک باتو، ۲ آبان ۱۳۹۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *