سریال پزشک خوب

سریال پزشک خوب

دفتر فرهنگ معلولین

سریال پزشک خوب (The Good Doctor) به کارگردانی David Shore در امریکا تولید شده که قهرمان آن فردی به نام شان مورفی دارای اوتیسم و سندرم است. او پس از مردن خرگوشش و پرت شدن برادرش از بلندی و فوت او تصمیم می‌گیرد درس بخواند و پزشک شود. شرایط خانواده او مساعد نیست و فقیر هستند و در روستا زندگی می‌کنند ولی بالاخره پزشک می‌شود و در مسیر آمدن به بیمارستان در روز نخست کاری، با بچه‌ای برخورد می‌کند که شیشه‌ای به گردن و بدن او اصابت کرده و در حال مرگ است و جان او را نجات می‌دهد و موجب شگفتی همگان می‌گردد.
اما در بیمارستان اکثر هیئت امنا و مدیره مخالف استخدام او هستند غیر از یک نفر که از او به سختی دفاع می‌کند. او به جمع هیئت حاضر شده و رفتار او موجب می‌شود که مدافعان او زیاد شوند و بالاخره در بیمارستان در بخش جراحی مشغول می‌شود. ولی نظرات و تشخیص‌های پزشکی او بهتر از دیگران است و جان بسیاری را نجات می‌دهد. فصل اول این سریال در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و به تازگی فصل سوم آن در سال ۲۰۱۹ منتشر شده است.
این سریال آمریکایی دراماتیک بر اساس یک نسخه کره ای با همین مضمون که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، ساخته شده است. کارگردان این سریال دیوید شور، نویسنده، تهیه کننده و وکیل بازنشسته کانادایی است. از بازیگران فیلم میتوان به تاملین تومیتا، ریچارد شیف، هیل هارپر، بئو گرت، چاکو مادو، آنتونیا توماس، نیکولاس گونزالز، فردی هایمور و… اشاره کرد. کمپانی مطرح Sony Pictures توزیع کننده این فیلم می باشد.
از همه معلولان و خانواده‌های آنان و مردم تقاضا می‌کنیم حتماً این سریال را ببینند. *.م.ن

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.