افزایش ۶۰ درصدی مستمری بگیران بهزیستی

print

افزایش ۶۰ درصدی مستمری بگیران بهزیستی

دفتر فرهنگ معلولین

محمد نفریه معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در سبزوار مطالبی را گفت که خبرگزاری ایرنا در ۶ شهریور ۱۳۹۸ منتشر کرد.
۱ـ ایشان گفته تعداد مستمری بگیران در سال جاری نسبت به پارسال ۶۰ درصد افزایش یافته‌اند. و در ادامه می‌گوید: هم اکنون ۱۴۵۷۰۰۰ معلول زیر پوشش این سازمان هستند.
اگر این دو عدد یعنی ۶۰ درصد مستمری بگیر در ۱۳۹۸ افزوده و عدد ۱۴۵۷۰۰۰ را تناسب ببندیم به این نتیجه می‌رسیم که کل مستمری بگیران معلول، هم اکنون ۱۴۵۷۰۰۰ می‌باشند ولی ۶۰ درصد اینان در سال ۱۳۹۸ اضافه شده‌اند. بر اساس فرمول درصدسنجی عمل می‌کنیم:

۱۴۵۷۰۰۰ x %60 = 874200

یعنی ۶۰ درصدی که امسال افزوده شده‌اند ۸۷۴۲۰۰ نفر است اگر این عدد را از کل (۱۴۵۷۰۰۰) کسر کنیم به عدد ۵۸۲۸۰۰ نفر می‌رسیم. یعنی تا پایان سال ۱۳۹۷، مستمری بگیران ۵۸۲۸۰۰ بوده‌اند. و این رقم با آمارهایی که آقای نحوی‌نژاد قبلاً اعلام می‌کرد سازگار نیست.
البته ممکن است خبرنگار برخی نکات را ثبت و مخابره نکرده یا خودی نفریه مطالبی را نگفته است. ولی به هر حال آنچه در این خبر آمده گویای نوعی تناقض است.
۲ـ اینکه دریافتی را سه تا پنج برابر کرده‌اید اولاً در کنار این آمار باید آمار تورم و از بین رفتن ارزش پول را هم اعلام کنید. دوم اینکه از هر فرد دارای معلولیت پرسیده شود چقدر دریافت می‌کنی؟ اغلب و اکثر افراد اذعان به افزایش پنج برابری نمی‌کنند. *.م.ن

مستمری بگیران بهزیستی کشور ۶۰ درصد افزایش یافته اند
سبزوار- ایرنا- تعداد مستمری بگیران بهزیستی کشور در سال جاری ۶۰ درصد نسبت به پارسال افزایش یافته و میزان یارانه و مستمری آنها نیز سه تا پنج برابر شده است.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری طرح های بهزیستی سبزوار گفت: در سال جاری برای تامین یارانه و مستمری مدد جویان، ۱۱ هزار میلیارد ریال برای بهزیستی کشور پیش بینی شد که این میزان نسبت به سال گذشته ۷۶ درصد افزایش داشت.
محمد نفریه با بیان اینکه این اعتبار از محل قانون جامع حمایت از معلولان مصوب سال ۱۳۹۶ در مجلس شورای اسلامی است اظهار داشت: این مبلغ برای تقویت مراکز غیردولتی، نگهداری و آموزش معلولان، توانمندسازی، مناسب سازی فضاها و سایر خدمات حمایتی معلولان هزینه می شود.
وی گفت: هم اکنون یک میلیون ۴۵۷ هزار معلول حسی، حرکتی، روانی، ذهنی و سالمند زیر پوشش این سازمان هستند که خدمات مختلف نگهداری، معیشتی، ویزیت در منزل، اشتغال، کارآفرینی و آموزش های مهارت های زندگی و حرفه آموزی به آنها ارائه می شود.
نفریه افزود: همچنین ۱۷۵ هزار معلول که با بعد خانوار یک نفر مستمری می گرفتند از ابتدای سالجاری بر مبنای بعد خانوار که میانگین چهار تا پنج نفر است مستمری دریافت می کنند.
در حال حاضر یک میلیون و ۴۵۷ هزار معلول در سامانه بهزیستی ثبت شده اند.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
منبع: ایرنا، ۶ شهریور ۱۳۹۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *