اخراج بیش از ۲۶۰۰ کارمند معلول در دولت ترامپ

معلول آزاری در آمریکا

دفتر فرهنگ معلولین

بر اساس گزاش ان بی سی نیوز دولت ترامپ بیش از ۲۶۰۰ کارمند معلول را بیکار کرده و با عدم دفاع از معلولان موجبات آزار و اذیت آنان را فراهم آورده است.
نکته مهم این است که اگر این خبر به عنوان مؤید برای آزار و اذیت معلولان در زمان دولت ترامپ مطرح شود، حتماً افکار عمومی آمریکا عکس‌العمل نشان می‌دهد و به دولت ترامپ فشار می‌آورند؛ اما حتماً باید نهادهای معلولیتی ایران اخباری در زمینه شرایط بَد معلولان ایران به علت تحریم های ظالمانه آمریکا و فشار بیش از حد به معلولان ایران را نیز پوشش خبری بدهند.
بالاخره دولت ترامپ هم شرایطی ایجاد کرده که معلولان آمریکا و هم معلولان ایران اذیت شده‌اند و زندگانی بسیار سختی دارند. اگر این دولت بتواند شرایط نرمال ایجاد کند برای مثال در ایران معافیت فروش نفت برای مخارج معلولان ایران را صادر کند، افکار مردم آمریکا را می‌تواند همراه خود نماید.

اخراج بیش از ۲۶۰۰ کارمند معلول در دولت ترامپ
ان‎بی‎سی‎نیوز: تبعیض و آزار علیه معلولان در آمریکا اعمال می‎شود
خبرگزاری میزان- آمار‌ها حاکی از آن است از سال ۲۰۱۷ دولت آمریکا بیش از ۲۶۰۰ کارمند تمام وقت معلول را از کار بیکار کرده که این میزان نسبت به سال ۲۰۱۶، ۲۴ درصد رشد داشته است.
تاریخ انتشار: ۰۴:۰۰ – ۲۴ مرداد ۱۳۹۸- کد خبر: ۵۴۰۵۶۰
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، در حالی که کابینه ترامپ دم از ایجاد موقعیت شغلی فراوان برای شهروندان معلول در سراسر آمریکا می‌زند، اما منتقدان بر این باورند این موضوع همیشه برای شهروندانی که برای دولت فدرال کار می‌کنند صحت ندارد.
کورت دکر، مدیر اجرایی شبکه ملی حقوق معلولان آمریکا می‌گوید، در کابینه دونالد ترامپ هیچ مدیریتی در مورد معلولیت وجود ندارد. خبر‌های بد هر روز برای جامعه معلولان آمریکا رقم می‌خورد که هیچ اقدامی از سوی مقامات عالی رتبه کشور صورت نمی‌پذیرد.
دولت فدرال آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین کارفرمای کشور باید سیاست‌ها و راهکرد‌های موثر را به کار بگیرد و آنان را به عنوان فرصتی برابر در اختیار تمام شهروندان این کشور قرار بدهد.
از زمان به روی کار آمدن دونالد ترامپ دولت فدرال بر اساس آمار و ارقام موجود همچنان به افزودن کارگران معلول به نیروی‌های کار ادامه داد. در سال ۲۰۱۷، ۱۸۰۵۴ نیروی کار معلول به چرخه کار آمریکا افزوده شد.
در اکتبر ۲۰۱۸ کاخ سفید ” ماه آگاهی ملی استخدام معلولان ” را به رسمیت شناخت و تعهدش را برای ایجاد فرصت شغلی برای افرادی که از ناتوانی جسمی رنج می‌برند از سر گرفت.
اما این موضوعات در حالی مطرح شد که گزارش‎های کمیسیون فرصت‌های برابر اشتغال آمریکا اعلام کرد، از اوایل ماه ژانویه ۲۰۱۷ شمار شکایت معلولان در خصوص تبعیض نژاد افزایش یافته است.
به گزارش ان‎بی‎سی‎نیوز، از لحاظ قانونی کارفرمایان ملزم به ارائه لوازم جانبی و تغییرات محل کار برای کارمندان معلول هستند مادامی که ارائه این امکانات از لحاظ مالی بسیار سنگین نبوده و قابل اجرا باشد. بر اساس قوانین مربوط به جامعه معلولان عدم اجرای موارد ذکر شده نوعی تبعیض نژاد به شمار می‌آید. نوعی دیگر از تبعیض نژادی آزار و اذیت و اخراج کارکنان به دلیل معلولیت است.
شاید بیشترین اتهام مربوط به تبعیض نژادی در کابینه ترامپ پس از تعلیق ” تریکیا نیوبولد ” متخصص امنیتی کاخ سفید بود که خود در گروه افراد کوتاه قامت قرار داشت.
از سال ۲۰۱۷ دولت آمریکا ۲۶۲۶ کارمند تمام وقت معلول را از کار بیکار کرده که این میزان از سال ۲۰۱۶، ۲۴ درصد افزایش داشته است.
داده‌ها حاکی از آن است که شمار کارگران معلولی که در زمان ریاست دونالد ترامپ از کار بیکار شدند تقریباً ۲ برابر اخراج افراد بدون معلولیت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *